Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wspólne ćwiczenia wojsk Korei Południowej i USA

0
Podziel się

W manewrach, które władze Korei Płn. określają jako przygotowanie do inwazji na ten kraj, bierze udział 56 tys. żołnierzy Korei Płd. i 30 tys. wojskowych USA.

Wspólne ćwiczenia wojsk Korei Południowej i USA
(expertinfantry/CC/Flickr)
bDAlqVQl

W Korei Południowej rozpoczęły się wspólne manewry wojsk południowokoreańskich i amerykańskich. Ćwiczone będą m.in. elementy dowodzenia i symulacje komputerowe.

W manewrach, które władze Korei Płn. określają jako przygotowanie do inwazji na ten kraj, bierze udział 56 tys. żołnierzy Korei Płd. i 30 tys. wojskowych USA, z których większość stacjonuje w Korei Płd.

W trakcie manewrów nie będzie żadnych ćwiczeń w terenie, a żołnierze pozostaną w swoich bazach. Seul i Waszyngton podkreślają, że są to manewry rutynowe i mają defensywny charakter.

bDAlqVQn

Według komunikatu wydanego przez dowódcę wojsk USA w Korei Południowej generała Jamesa Thurmana, ćwiczenia mają na celu poprawę współpracy sił obydwu krajów oraz ich zdolności bojowej.

W piątek przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un wizytował jednostkę wojskową, która w 2010 roku ostrzelała ogniem artyleryjskim należącą do Korei Południowej wyspę Yeonpyeong na Morzu Żółtym.

Jak podała północnokoreańska oficjalna agencja KCNA, Kim odwiedził jednostkę stacjonującą na wyspie Mu, będącej _ najbardziej zapalnym punktem w wysuniętej najbardziej na południe części frontu południowo-zachodniego. Nakazał żołnierzom, by nie zaprzepaścili szansy dokonania natychmiastowych śmiertelnych kontruderzeń na wroga, gdyby choć jeden pocisk spadł na wody lub na teren, gdzie rozciąga się suwerenność Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej _.

W rezultacie ostrzelania wyspy Yeonpyeong w listopadzie 2010 roku śmierć poniosło czterech ludzi, w tym dwóch południowokoreańskich cywilów.

bDAlqVQt

Oba państwa koreańskie są formalnie w stanie wojny, gdyż trwający od 1950 do 1953 roku zbrojny konflikt między nimi zakończył się tylko rozejmem.

Czytaj więcej w Money.pl
Kim Dzong Un zachęca do bombardowań Pojutrze wspólne ćwiczenia wojskowe zaczynają Amerykanie i Koreańczycy z Południa. Czy dojdzie do wymiany ognia z wrogo nastawioną Koreą Północną?
Korea się zjednoczy? Wykonali pierwszy krok Ustawa musi zostać zatwierdzona przez parlament. Fundusz zjednoczeniowy będzie zasilany ze środków publicznych i dotacji prywatnych.
Wznowią połów przysmaku. Protest ekologów Korea Południowa zaproponowała wznowienie odłowów wielorybów w celu naukowego zbadania wpływu wzrostu ich populacji na zasoby ryb w oceanach.
bDAlqVQO
Źródło:
KOMENTARZE
(0)