Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wspólny biznes Chin i Rosji jest wart 8,5 mld dolarów

0
Podziel się:

Chiński premier Wen Jiabao poinformował o 13 umowach zawartych z rosyjskimi firmami.

Wspólny biznes Chin i Rosji jest wart 8,5 mld dolarów
(PAP/EPA)

Rosja i Chiny podpisały kontrakty wartości 8,5 mld dolarów, głównie w sektorze górniczym i bankowym - poinformował premier Chin Wen Jiabao w czasie spotkania w Moskwie z prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem.

- _ Tego ranka nasi przedsiębiorcy podpisali 13 umów z rosyjskimi przedsiębiorstwami na łączną sumę 8,5 mld dolarów _ - oznajmił chiński premier, nie podając szczegółów.

Rosyjski koncern aluminiowy Rusal, kontrolowany przez miliardera Olega Deripaskę, ogłosił, że podpisał umowę o zakupie 33 procent akcji chińskiej firmy Shenzhen North Investments specjalizującej się w handlu aluminium, która jest filią przedsiębiorstwa państwowego Norinco.

Rusal - drugi co do wielkości na świecie koncern aluminiowy - utworzy jednocześnie wraz z Norinco wspólne przedsiębiorstwo produkujące stopy aluminium. Szczegółów finansowych tego porozumienia nie ujawniono.

Z kolei rosyjski bank inwestycyjny Metropol oświadczył, że podpisał z chińską firmą górniczą Metallurgical Corporation of China kontrakt na budowę zakładu przeróbki węgla na wschodzie Syberii.

Rosyjski Sbierbank i Eksportowo-Importowy Bank Chin poinformowały o otwarciu linii kredytowej w wysokości dwóch miliardów dolarów w celu finansowania wspólnych projektów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t93754.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chiny;maja;umowe;z;diamentowa;potega,115,0,714611.html) Chiny mają umowę z diamentową potęgą Hu Jintao podpisał umowy o współpracy technologicznej i gospodarczej z Botswaną.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t116525.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/jedna;wies;ma;1;5;miliarda;dolarow;udzialu;w;pkb;chin,197,0,712133.html) Jedna wieś ma 1,5 miliarda dolarów udziału w PKB Chin Huaxi właśnie buduje flotę powietrzną, którą będzie wozić turystów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t90501.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;siodmym;partnerem;eksportowym;polski,209,0,603601.html) Rosja siódmym partnerem eksportowym Polski Polska sprzedaje głównie żywność i artykuły rolnicze.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)