Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wstrząsający bilans wojny domowej w Syrii

0
Podziel się:

Wojna domowa w Syrii, trwająca już dwa i pół roku, pochłonęła ponad
115 tysięcy ofiar śmiertelnych.

Wstrząsający bilans wojny domowej w Syrii
(AP/FOTOLINK/East News)

Konflikt trwający już dwa i pół roku, pochłonął ponad 115 tysięcy ofiar śmiertelnych: cywilów, żołnierzy sił reżimowych i rebeliantów - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Agencja Reuters zwraca uwagę, że z danych tych wynika, iż tylko we wrześniu zginęło w Syrii ok. 5 tys. osób i że niedawne porozumienie międzynarodowe w sprawie likwidacji syryjskiej broni chemicznej nie powstrzymało rozlewu krwi w tym kraju.

Według Obserwatorium, które ma siedzibę w Wielkiej Brytanii i monitoruje sytuację w Syrii, korzystając z siatki aktywistów oraz ze źródeł medycznych i wojskowych, po stronie reżimu prezydenta Baszara el-Asada zginęło dotąd ok. 47 tys. osób - żołnierzy i członków proreżimowych milicji. Po stronie rebeliantów jest ok. 23 tys. ofiar śmiertelnych.

Poinformowano również, że wśród ofiar cywilnych są 4 tys. kobiet i 6 tys. dzieci.

Czytaj więcej w Money.pl
UE gotowa wspierać rozbrojenie Syrii Utylizacja broni chemicznej ma się zakończyć w połowie 2014 roku. Przypuszcza się, że Syria ma około 1000 ton toksyn chemicznych.
Inspektorzy ONZ opuszczają Syrię. Ujawnili... Ponownie badali miejsca, gdzie miało dojść do użycia gazów bojowych. Raport oczekiwany jest pod koniec października.
Syria utrudnia pracę organizacjom humanitarnym Administracja syryjska zakazała bezpośrednich dostaw przez granicę z ościennymi państwami. Wprowadzono też wizy dla przedstawicieli organizacji humanitarnych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)