Notowania

gospodarka chin
11.12.2012 12:08

Wtedy Azja pokona Europę i USA

Eksperci ujawnili, kiedy gospodarka Chin prześcignie wszystkie gospodarki na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

*Za niecałe 20 lat Azja będzie większą potęgą niż USA i Europa razem wzięte. Takiego zdania są eksperci amerykańskiego wywiadu, którzy opublikowali specjalny raport w tej sprawie. *

Jeszcze przed rokiem 2030 gospodarka Chin prześcignie gospodarkę USA i będzie największa na świecie. _ - Wiedzieliśmy już wcześniej, że Chiny się rozwijają, ale nie doceniliśmy szybkości tego rozwoju _ - mówi jeden z autorów raportu _ Globalne Trendy 2030 _ Matthew Burrows.

Eksperci zwracają też uwagę, że osłabną ogólne wpływy Europy i USA. Nowe technologie sprawią, że bardziej niebezpieczni będą pojedynczy ludzie, ale generalnie terroryzm stanie się mniej groźny.

Silniejsza będzie też klasa średnia a jednocześnie spadnie poziom biedy. Scenariuszy jest kilka, podkreślają autorzy raportu z Narodowej Rady Wywiadu (NIC), ale żaden z nich nie przewiduje trzeciej wojny światowej.

Czytaj więcej w Money.pl
W 8 lat chcą zwiększyć PKB dwukrotnie Prawdopodobieństwo, że w najbliższym czasie dojdzie do jakichkolwiek poważnych reform jest jednak bardzo niskie.
To oni kupują najwięcej dóbr luksusowych Rynek wyrobów luksusowych, w tym odzieży, biżuterii, kosmetyków, sztuki oraz szeroko pojętych dodatków, według prognoz Bain & Company wzrośnie w tym roku o 10 procent.
Tagi: gospodarka chin, chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz