Notowania

budowa autostrady a2
28.06.2011 12:59

Wybór wykonawcy A2 w ciągu dwóch tygodni

Do GDDKiA zgłosiło się z ofertą 26 firm dokończenia budowy autostrady. Roboty mają zostać wznowione jeszcze w lipcu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Omers/Dreamstime)

Chińskie konsorcjum COVEC nie dokończy budowy autostrady A2. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła, że decyzja o zerwaniu umowy z Chińczykami o północy się uprawomocniła. Nowy wykonawca zostanie wybrany z wolnej ręki.

Urszula Nelken z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mówi, że trwa poszukiwanie nowego wykonawcy, który dokończy pracę po Chińczykach. Dodaje, że zgłosiło się 26 firm.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PRZEDSTAWICIELKI GDDKiA:

(Źródło: IAR)

Generalna Dyrekcja ma nadzieję, że nowy wykonawca nie będzie musiał być wyłaniany w procedurze przetargu. Umowa mogła by zostać wówczas podpisana w drugiej połowie lipca. Urszula Nelken mówi, że zastosowany zostanie tryb negocjacji.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI URSZULI NELKEN:

(Źródło: IAR)

W związku z zerwaniem kontraktu Chińczycy będą musieli zapłacić wielomilionowe kary. Urszula Nelken mówi, że na koncie COVEC została zabezpieczona już spora suma pieniędzy.

POSŁUCHAJ PRZEDSTAWICIELKI GDDKiA:

(Źródło: IAR)

Generalna Dyrekcja szacuje teraz stan zaawansowania prac na A2. Szef Biura Prawnego Generalnej Dyrekcji Jakub Troszyński ocenia, że COVEC zrealizowało około dwudziestu procent robót.

POSŁUCHAJ JAKUBA TROSZYŃSKIEGO Z GDDKiA:

(Źródło: IAR)

Autostrada A2 ma być gotowa do Euro 2012, czyli do czerwca przyszłego roku. Wcześniej premier Donald Tusk mówił, że do tego czasu będzie ona przynajmniej_ przejezdna _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t141154.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/covec;zaskoczone;wyrzuceniem;z;a2,62,0,850494.html) COVEC zaskoczone wyrzuceniem z A2 Chińskie konsorcjum chce dokończyć budowę. GDDKiA uważa jego deklaracje za mało konkretne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t80244.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/wykonawca;a4;porzucil;plac;budowy,80,0,816464.html) Wykonawca A4 porzucił plac budowy Chodzi o odcinek Brzesko - Wierzchosławice. Budowało go konsorcjum NDI i SB Granit.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t141726.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/chinczycy;dzis;musza;sie;wyniesc;z;a2,153,0,861081.html) Chińczycy dziś muszą się wynieść z A2 Donald Tusk zapowiedział, że niezależnie od przyjętego wariantu dokończenia budowy autostrady, prace zostaną wznowione w lipcu.
Tagi: budowa autostrady a2, gddkia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz