Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory parlamentarne 2015. Kopacz walczy o głosy i zapowiada 10 ustaw gospodarczych

0
Podziel się:

Póki co jednak nie chce zdradzać, co mają zawierać. Pochwali się dopiero podczas konwencji PO.

Wybory parlamentarne 2015. Kopacz walczy o głosy i zapowiada 10 ustaw gospodarczych
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bEJcnvrF

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała uchwalenie dziesięciu nowych ustaw gospodarczych do końca kadencji rządu - powiedział ekonomista BCC, prof. Stanisław Gomułka po poniedziałkowym spotkaniu członków BCC z premier oraz z ministrami pracy, finansów i infrastruktury.

Aktualizacja: 19:37

Spotkanie premier Ewy Kopacz i trójki ministrów z członkami Business Centre Club odbyło się w poniedziałek w siedzibie tej organizacji. Jego tematem był stan polskiej gospodarki, sytuacja przedsiębiorców oraz przyszłe działania rządu.

bEJcnvrH

Jak poinformował prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC, premier zapowiedziała na spotkaniu plan uchwalenia 10 nowych ustaw gospodarczych, jednak nie chciała zdradzić, czego dokładnie będą dotyczyły.

- Nie dowiedzieliśmy się, co to za ustawy, ale pani premier wymieniła kilka obszarów. Za dwa tygodnie będzie konwencja programowa PO i na niej pani premier ma ujawnić listę proponowanych ustaw - dodał prof. Gomułka.

Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła, że to było "bardzo dobre spotkanie". - Pani premier nie chciała mówić o szczegółach tych ustaw, ponieważ jest to fragment tego, co chcemy zaproponować wyborcom - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że założenia treści tych projektów zostaną przedstawione 20 czerwca.

Według Gomułki inicjatywy mogą dotyczyć m.in. rządowej akceptacji dwóch inicjatyw prezydenta Bronisława Komorowskiego o rozstrzyganiu wątpliwości na korzyść podatnika oraz ułatwień dla polskich innowatorów.

bEJcnvrN

Ekonomista BCC powiedział, że premier Kopacz wyraziła chęć kontynuowania dialogu ze środowiskami biznesowymi. - Takiego spotkania (w tak szerokim gronie) nie mieliśmy nigdy z premierem Tuskiem. To była pierwsza szansa dla wielu przedsiębiorców, członków BCC wysłuchać ministrów, premiera i zadać im pytania – mówił Gomułka.

Czytaj więcej w Money.pl
Kopacz pomoże seniorom. Wyda 370 mln Jeszcze w tym roku ma powstać pierwsze sto placówek dziennego pobytu dla osób powyżej 60. roku życia.
Gigant tnie zakupy w polskich kopalniach Kupi w tym roku do swoich koksowni 300 tysięcy ton polskiego węgla mniej niż zakładano.
"Nie może być mowy o dyskryminacji Polaków" Wielka Brytania chce wprowadzić pewne zmiany dotyczące zabezpieczeń społecznych. Premier Kopacz wysłała jasny sygnał.
bEJcnvsi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)