Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory na Podkarpaciu. Frekwencja nie dopisuje

0
Podziel się

Wybory trzeba było rozpisać, bo dotychczas zasiadający w Izbie Wyższej parlamentu Władysław Ortyl z PiS-u został marszałkiem podkarpackiego sejmiku.

Wybory na Podkarpaciu. Frekwencja nie dopisuje
(senat.gov.pl)
bEpRhhMB

Zapowiada się niska frekwencja w uzupełniających wyborach do Senatu, które trwają na Podkarpaciu. W pięciu powiatach regionu o jeden mandat rywalizuje 7 kandydatów. Okręgowa komisja wyborcza nie podaje w ciągu dnia cząstkowych danych o frekwencji.

Robert Ziemba, szef komisji wyborczej w Majdanie Królewskim, przyznaje, że karty do urn wrzuciło dotychczas niewiele osób. _ - Głosowanie jeszcze trwa, ale mogę powiedzieć, że frekwencja jest niska. Jaka dokładnie będzie - trudno powiedzieć. To są wybory uzupełniające, więc zainteresowanie jest mniejsze _ - przyznaje Robert Ziemba. Głosowanie potrwa do godziny 21.
Wybory trzeba było rozpisać, bo dotychczas zasiadający w Izbie Wyższej parlamentu Władysław Ortyl z PiS-u został marszałkiem podkarpackiego sejmiku. Uprawnionych do głosowania jest 375 tysięcy mieszkańców. Podczas wyborów w 2011 roku frekwencja przekroczyła 47 procent. Teraz część ekspertów przed rozpoczęciem głosowania obawiała się, że do urn może pójść jedynie 10 procent uprawionych.

Pierwsze nieoficjalne wyniki powinne być znane przed północą.

bEpRhhMD
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/m155183.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory;uzupelniajace;do;senatu;kandydat;po-psl;wzywa;do;debaty,75,0,1373259.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wezwał Pupę do debaty. "Ma Pan problem?" _ W najbliższy poniedziałek odbędzie się debata wyborcza wszystkich kandydatów, mam nadzieję, że pojawi się Pan, nie unikając bezpośredniej rozmowy ze mną _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/m19681.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowe;regionalne;potrawy;z;podkarpacia;na;ministerialnej;liscie,66,0,1322562.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Pasztet z ryby to podkarpacja specjalność Niedźwiedź chłopski i ryba pyrowa - to najnowsze regionalne potrawy z Podkarpacia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/m269223.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nawalnice;na;podkarpaciu;gral;byl;wielkosci;kurzych;jaj,83,0,1299539.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Grad przebijał dachy. Oto skutki nawałnic Na Polskę spadł grad wielkości kurzych jajek. Siła żywiołu była tak duża, że przebijał nawet ceramiczne dachówki.
bEpRhhNe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)