Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory na prezydenta Warszawy. Ludwik Dorn kandydatem Solidarnej Polski

0
Podziel się:

Warszawiacy mówią dość niekompetencji, nieudolności i marnotrawstwu pieniędzy. Warszawiacy chcą zmiany.

Wybory na prezydenta Warszawy. Ludwik Dorn kandydatem Solidarnej Polski
(PAP/Jakub Kamiński)

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro (na zdj. z lewej) poinformował, że kandydatem paertii na prezydenta Warszawy jest były wicepremier i szef MSWiA Ludwik Dorn (na zdj. z prawej).

Przedstawiając kandydaturę Dorna, Ziobro ocenił, że jest to kompetentny polityk z wysokimi kwalifikacjami. - _ Warszawiacy mówią dość niekompetencji, nieudolności i marnotrawstwu pieniędzy. Warszawiacy chcą zmiany _ - powiedział dziennikarzom Ziobro na briefingu zorganizowanym przy zamkniętym od sierpnia ubiegłego roku tunelu Wisłostrady (po południu ratusz poinformował, że tunel ma zostać otwarty w niedzielę rano).

Lider SP Powiedział, że jego ugrupowanie aktywnie włączyło się w akcję zbierania podpisów pod wnioskiem w sprawie referendum o odwołanie prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Politycy SP zarzucili władzom stolicy nieudolność w zarządzaniu i kierowaniu najważniejszymi sprawami miasta. Według nich chodzi m.in. o niekończone w terminie inwestycje, dużą podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej oraz bałagan we wdrażaniu nowych regulacji dotyczących gospodarowania odpadami.

- _ Warszawa się dławi, została zakorkowana. Mamy potworny wzrost cen biletów, zwijanie komunikacji publicznej i niestabilność sieci transportu. Doszło do skandalu z przetargiem śmieciowym _ - powiedział Dorn.

Inicjatorem referendum jest Warszawska Wspólnota Samorządowa. Zorganizowanie referendum ws. odwołania Gronkiewicz-Waltz popierają też m.in. Prawo i Sprawiedliwość, Ruch Palikota, Solidarna Polska i Stowarzyszenie Republikanie.

Aby referendum lokalne mogło się odbyć, pod wnioskiem w tej sprawie musi podpisać się 10 proc. uprawnionych do głosowania - czyli w przypadku referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy musi to być około 130 tys. osób.

Referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego pochodzącego z wyborów bezpośrednich jest ważne w przypadku, gdy udział w nim wzięło nie mniej niż 3/5 liczby biorących udział w wyborze odwoływanego organu.

W wyborach prezydenta Warszawy w 2010 r., w których zwyciężyła Gronkiewicz-Waltz, wzięło udział 649 049 osób. Oznacza to, że referendum w sprawie odwołania Gronkiewicz-Waltz będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział co najmniej 389 430 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
To dlatego Gronkiewicz-Waltz straci fotel Najwyższe ceny biletów w Polsce, niekorzystne zmiany w komunikacji, wpadka z uchwałą śmieciową - to sprawi, że do referendum w sprawie odwołania prezydent dojdzie.
Palikot ma kandydata na prezydenta Warszawy Na razie chętny jest jeden, ale jeśli zgłosi się więcej osób, w Ruchu odbędą się prawybory.
Rekordowy rok dla Warszawy. To pomoże? Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że ubiegły rok był dla Warszawy rekordowy jeśli chodzi o pozyskane środki europejskie. Z UE stolica pozyskała ponad 1,1 mld zł - o 426,8 mln zł więcej niż rok wcześniej.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)