Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory na Ukrainie. Kandydaci do dziś

0
Podziel się:

Dziś ostatni dzień rejestracji kandydatów we wcześniejszych wyborach prezydenckich na Ukrainie. Głosowanie 25 maja.

Obowiązki prezydenta pełni obecnie Ołeksandr Turczynow.
Obowiązki prezydenta pełni obecnie Ołeksandr Turczynow. (PrntScreen z LiveInfo)

Pięciu zarejestrowanych, kilku następnych czeka w kolejce. Dziś ostatni dzień rejestracji kandydatów we wcześniejszych wyborach prezydenckich na Ukrainie. Głosowanie 25 maja.

Na razie na stronie Centralnej Komisji Wyborczej opublikowano pięć nazwisk pretendentów, w tym trzech z Partii Regionów: Serhija Tihipki, Mychajło Dobkina i Jurija Bojki. Oprócz nich na pewno startują zastępca Prokuratora Generalnego, Renat Kuźmin, biznesmen Wadim Rabinowicz.
Nie zarejestrowano jeszcze najważniejszych kandydatów: byłej premier Julii Tymoszenko, biznesmena Petra Poroszenki. W wyborach chce też między innymi startować Dmytro Jarosz, przywódca skrajnie prawicowego Prawego Sektora i... Darth Vader. Fikcyjną postać z Gwiezdnych Wojen zaproponowała wczoraj Internetowa Partia Ukrainy.

Równie ciekawa jak nazwiska startujących jest lista tych, którzy nie będą kandydować. Jest na niej między innymi szef partii UDAR Witalij Kliczko oraz obecny premier Ukrainy, Arsenij Jaceniuk. Wybory odbędą się półtora roku wcześniej niż planowano. Wszystko z powodu rewolucji na Majdanie i odsunięcia od władzy prezydenta Wiktora Janukowycza. Tymczasowo jego obowiązki pełni Ołeksandr Turczynow, który jest także przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl

wybory
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)