Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory na Ukrainie. Obama chwali Ukraińców

0
Podziel się:

Pomimo prowokacji i przemocy miliony Ukraińców poszły w całym kraju do urn wyborczych - głosi oświadczenie prezydenta opublikowane przez Biały Dom.

Wybory na Ukrainie. Obama chwali Ukraińców
(marcn/CC/Flickr)
bEKdSIGd

Prezydent USA Barack Obama pochwalił Ukraińców za odwagę, jaką wykazali się biorąc udział dzisiejszych wyborach prezydenckich w swoim kraju pomimo prowokacji i aktów przemocy.

Wybory, w których najpewniej zwyciężył biznesmen i były szef MSZ Ukrainy Petro Poroszenko, są _ dodatkowym ważnym krokiem w wysiłkach ukraińskiego rządu na rzecz zjednoczenia kraju _ - napisał Obama w oświadczeniu.

_ Pomimo prowokacji i przemocy miliony Ukraińców poszły w całym kraju do urn wyborczych, nawet częściowo we wschodnich regionach kraju, gdzie wspierane przez Rosję separatystyczne grupy chciały pozbawić obywatelskiego prawa głosu mieszkańców tych regionów _ - głosi oświadczenie prezydenta opublikowane przez Biały Dom.

bEKdSIGf

Prezydent Obama podkreślił, że Stany Zjednoczone popierają suwerenność Ukrainy i jej integralność terytorialną oraz odrzucają rosyjską _ okupację i aneksję Krymu _.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKdSIGG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)