Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory prezydenckie na Słowacji. Dziś druga tura

0
Podziel się:

Do walki o urząd głowy państwa stanęli urzędujący premier Robert Fico oraz miliarder Andrej Kiska.

Dziś Słowacy wybiorą prezydenta
Dziś Słowacy wybiorą prezydenta (PAP/EPA)
bFeSwHVh

Faworytem tegorocznych wyborów prezydenckich jest szef lewicowego rządu, zwycięzca pierwszej tury głosowania sprzed dwóch tygodni. Fico wygrał w pierwszej turze zdobywając poparcie 28 proc. Słowaków, choć sondaże dawały mu nawet 40 proc. Od Kiski dzieliła go różnica 4 proc.

Jeszcze przed pierwszym głosowaniem politologowie zwracali uwagę, że Andrej Kiska może zyskać sympatię wyborców rozczarowanych aktualną sytuacją na Słowacji. Również przedwyborcze badania opinii publicznej nie wskazują jednoznacznie potencjalnego zwycięzcy; w wielu z nich Fico miał niewielką przewagę, niektóre mówią, że wygranym będzie Kiska.

Są to czwarte bezpośrednie wybory prezydenckie na Słowacji. Głosowanie odbywa się w godzinach od 7 do 22. Natychmiast po zamknięciu lokali wyborczych rozpocznie się podliczanie głosów. Oficjalne wyniki zostaną opublikowane w niedzielę o godzinie 12. Zwycięzca zostanie kolejnym prezydentem Słowacji.

bFeSwHVj
Czytaj więcej w Money.pl
Ile naprawdę zarabiają europosłowie? Sprawdź, jakie przywileje niesie funkcja posła do Parlamentu Europejskiego.
Polska jest krajem bezpiecznym energetycznie Szef sejmowej komisji finansów Dariusz Rosati (PO) przypomniał, że na ostatnim szczycie unijnym w Brukseli szefowie państw i rządów - w kontekście działań Rosji na Krymie - omówili temat zmniejszenia uzależnienia od dostaw gazu z Rosji.
Miller o specjalistach od straszenia Polaków Wszyscy, którzy mówią o III wojnie światowej albo jakimś konflikcie regionalnym, to są specjaliści od straszenia Polaków - ocenił dzisiaj lider SLD Leszek Miller.
Biznesmen i filantrop pokona premiera? Będzie to rozstrzygnięcie, czy głową państwa zostanie obecny premier Robert Fico, czy też debiutujący w polityce przedsiębiorca i filantrop Andrej Kiska.
bFeSwHVK
wybory
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)