Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wybory regionalne w PO. Walka na śmierć i życie?

Wybory regionalne w PO. Walka na śmierć i życie?

Fot. Money.pl/Tomasz Brankiewicz

Wybory regionalne Platformy Obywatelskiej raczej nie podzielą tej partii oceniają politycy. Od dziś do 27 października PO będzie wybierać nowe władze w regionach. Największe emocje budzi pojedynek Grzegorza Schetyny z Jackiem Protasiewiczem, którzy rywalizują o kierowanie Platformą na Dolnym Śląsku.

W wyborach w regionach będą walczyć politycy popierani przez przewodniczącego partii Donalda Tuska i stronnicy Grzegorza Schetyny. Jednak ta walka - zapewnia jeden z kandydatów, popierany przez Tuska Jacek Protasiewicz, nie rozbiją Platformy. - Każde wybory sprzyjają polaryzacji, ale dzień, dwa dni po wyborach powinno nastąpić zjednoczenie.

Zdaniem Adama Hofmana z PiS wybory regionalne to kolejna próba sił w PO. - To jest walka o życie i jednego i drugiego - i Tuska i Schetyny - uważa poseł.

Z kolei Jacek Kurski z Solidarnej Polski uważa, że regionalne wybory niczego w PO nie zmienią. - Szesnaście zakończonych zjazdów wojewódzkich pokaże układ sił, jakąś przewagę Tuska i po tym bilansie zostanie zrobione nowe rozdanie, które nie zniszczy Schetyny i będzie tak, jak było - mówi poseł.

Zdaniem Wojciecha Olejniczaka wybory regionalne osłabią PO. - Platforma pokazuje, że członkowie partii przestali się lubić, że są dla siebie wrogiem, a to doprowadzi prędzej czy później do poważnego spadku poparcia dla PO - mówi Olejniczak.

Wybory regionalne w Platformie zakończy zwołana na 23 listopada konwencja.

Czytaj więcej w Money.pl

IAR
Czytaj także
Polecane galerie
taki tam
213.227.93.* 2013-10-21 12:27
A czy ktoś mógłby powiedzieć jaki w ogóle program ma ta cała PO oprócz trwania przy korycie? Bo ja nie widzę. Cele deklarowane nijak się mają do rzeczywistych.
Papcio
62.159.242.* 2013-10-21 12:06
jak widzę tego mydłka, to mi się niedobrze robi...
Pro-Kontra
79.188.39.* 2013-10-21 11:12
Obie te partie sa siebie warte i nie warto zawracać sobie głowy ich wojenką.
Zobacz więcej komentarzy (24)