Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory uzupełniające do Senatu dobiegły końca

0
Podziel się:

Wybory przebiegały spokojnie. Policja nie odnotowała żadnych poważnych incydentów.

Wybory uzupełniające do Senatu dobiegły końca
(Reporter Poland)

O godzinie 21. zakończyły się wybory uzupełniające do Senatu w okręgu nr 55 na Podkarpaciu. Uprawnionych do głosowania było 377 tys. wyborców. Wraz z zakończeniem głosowania zakończyła się cisza wyborcza.

Wybory w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator Prawa i Sprawiedliwości Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Nastąpiło to po odwołaniu poprzedniego marszałka Mirosława Karapyty, który stał na czele koalicji PO-PSL-SLD w samorządzie województwa. Wcześniej prokuratura postawiła Karapycie siedem zarzutów, w tym pięć korupcyjnych.

Wybory przebiegały spokojnie. Policja nie odnotowała żadnych poważnych incydentów. Jak poinformował rzecznik podkarpackiej policji komisarz Paweł Międlar, do jednego lokalu przyszedł nietrzeźwy mężczyzna, który awanturował się z komisją. _ Wyszedł jednak z lokalu za nim przyjechał patrol policji _ - dodał.

O mandat senatora ubiegało się siedmioro kandydatów: Zdzisław Pupa (PiS), Mariusz Kawa (PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent złożył urząd. Zasłynął z korupcji Zardari objął urząd prezydencki po wyborach w 2008 roku. Komentatorzy oceniają, że w zwycięstwie pomogło mu współczucie wyborców z powodu śmierci jego żony, która zginęła w zamachu.
Przewaga Merkel topnieje. Nowy sondaż Z opublikowanego dziś sondażu instytutu Emnid wynika, że poparcie dla SPD wzrosło w ciągu tygodnia o dwa punkty procentowe do 25 proc. - podał dziś Bild am Sonntag.
Wygrała partia rządząca. Nie było fałszerstw Według wyników ogłoszonych w telewizji państwowej Kambodżańskiej Partii Ludowej (PPC) premiera Hun Sena przypadło 68 miejsc w Zgromadzeniu Narodowym.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)