Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory w Austrii. Dziś zdecydują o kształcie parlamentu

0
Podziel się

Do parlamentu chce dostać się między innymi Austriak polskiego pochodzenia Adrian Korbiel, który urodził się w 1989 roku w Krakowie i jako trzylatek z rodzicami wyjechał do Austrii.

Wybory w Austrii. Dziś zdecydują o kształcie parlamentu
(VladimirCetinski/iStockphotot)
bEpXFfSJ

Austriacy wybierają nowy parlament. 183 deputowanych zostanie wyłonionych spośród kilku tysięcy kandydatów.

Lokale wyborcze zostały otwarte o godzinie 7:00. Według ostatnich sondaży szanse na zwycięstwo mają socjaldemokraci i chadecja. Mandaty zdobędą też prawdopodobnie członkowie Wolnościowej Partii Austrii i Zieloni.

Do głosowania uprawnionych jest ponad 6 milionów obywateli. Wśród kandydatów do parlamentu jest także Austriak polskiego pochodzenia Adrian Korbiel, który urodził się w 1989 roku w Krakowie i jako trzylatek z rodzicami wyjechał do Austrii. Studiuje na wydziale prawa. Jest kandydatem chadeków w Wiedniu. Partii, która proponuje zmniejszenie podatków.

bEpXFfSL

Poza tym Korbiel zwraca uwagę na potrzebę wprowadzenia ułatwień dla przedsiębiorców i integrację obcokrajowców z austriackim społeczeństwem.

Prowadzący w sondażach socjaldemokraci kuszą wyborców większymi świadczeniami socjalnymi, ale też zapowiadają wprowadzenie podatku od majątku.

W mniejszych miejscowościach można będzie głosować do godziny 13, w większych do 17-tej. Kilka minut później znane będą wstępne, nieoficjalne wyniki.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/m263570.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wybory;w;austrii;partia;miliardera;stronacha;weszla;do;dwoch;landtagow,87,0,1261911.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Partia miliardera zdobyła aż 10 proc. głosów Team Stronach uzyskał w Karyntii 11 proc. głosów - podała agencja APA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/m116490.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/jednomandatowe;okregi;wyborcze;lekarstwem;na;niesprawne;panstwo,182,0,1391030.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zmiana ordynacji wyborczej usprawni państwo? _ - Polsce potrzebny jest plan odbudowy. Może w tym pomóc wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych - _uważają eksperci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/38/m282662.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wybory;w;portugalii;sondaze;daja;zwyciestwo;lewicy;w;wyborach;samorzadowych;w;lizbonie,204,0,1390796.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wybory w Portugalii. Sondaże dają zwycięstwo lewicy w wyborach samorządowych w Lizbonie Partia Socjaldemokratyczna i chadecy, dwie partie, które w koalicji rządzą Portugalią od połowy 2011 r., wysunęły wspólne kandydatury w głównych miastach kraju.
bEpXFfTm
KOMENTARZE
(0)