Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wybory w Czechach. Kampania wyborcza rozpoczęta

0
Podziel się:

W Czechach powoli rozkręca się kampania wyborcza do Izby Niższej parlamentu. Tym razem będzie wyjątkowo krótka z powodu samorozwiązania izby 20 sierpnia.

Wybory w Czechach. Kampania wyborcza rozpoczęta
(Adam Jones, Ph.D./CC/Flickr)

Partie polityczne nie mają zbyt wiele czasu dla prezentacji programów i składania wyborczych obietnic.

Udział w wyborach zadeklarowało jak dotąd prawie 20 partii i ugrupowań politycznych. Na ulicach miast pojawiają się pierwsze plakaty. Według sondaży najwięcej szans na wygraną ma Czeska Partia Socjaldemokratyczna. Tuż za nimi są komuniści.

Rządzące przez ostatnich siedem lat partie prawicy jeszcze nie otrząsnęły się z szoku z powodu samorozwiązania izby. Ich preferencje w sondażach są na poziomie zaledwie kilku procent.

Partie prawicy i lewicy deklarują, że nie będą prowadzić agresywnej kampanii. Czesi pójdą do urn 25 i 26 października.

Czytaj więcej w Money.pl
SLD znalazł sposób na poprawę notowań? Przewodniczący Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej (CSSD) Bohuslav Sobotka i szef SLD Leszek Miller podpisali w Nysie umowę o współpracy.
Kryzys w Czechach. Parlament rozwiązany Prezydent Milosz Zeman podpisał dokument w sprawie ostatecznego rozwiązania parlamentu.
Czechy: pierwsze wyroki w aferze alkoholowej Na kary ośmiu lat więzienia skazał sąd okręgowy w Ostrawie dwóch Czechów handlujących wódką skażoną metanolem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)