Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory w Platformie: liderem jest Tusk

0
Podziel się

Głosowanie na przewodniczącego partii rządzącej ma luki - twierdzą dziennikarze. Kartę z kodami może zdobyć i oddać głos osoba, która nie jest w partii.

Wybory w Platformie: liderem jest Tusk
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bEqsoMZN

Posłanka PO Małgorzata Kidawa-Błońska zapewnia, że wybory w jej partii są bezpieczne. Według _ Rzeczpospolitej _, głosowanie na przewodniczącego partii rządzącej ma luki. Dziennikarz gazety zdobył karty z kodami umożliwiające udział w wyborach i nie będąc członkiem partii oddał w nich ważny głos.

Kidawa-Błońska mówiła w radiowej Jedynce, że sytuacja opisana przez _ Rzeczpospolitą _to wyjątek. - _ Uważam, że jeżeli zdarzy się, że jakaś osoba pokazuje czy oddaje taką kartę, robi wielki błąd. Nie powinna się tak zachować. Ale to jest jednostkowe i nie psuje całego systemu i tego, że te wybory są powszechne i każdy członek Platformy może wziąć w niej udział. Jednak to jest nowa jakość i mam nadzieję, że to będzie krok w dobrą stronę i wybory w Platformie będą coraz bardziej powszechne _ - przekonuje Kidawa-Błońska.

Małgorzata Kidawa-Błońska skrytykowała też Jarosława Gowina - konkurenta Donalda Tuska w partyjnych wyborach. Według posłanki, polityk z Krakowa w trakcie wewnętrznej kampanii robił wszystko by zniechęcić do siebie członków PO. Kidawa-Błońska jest przekonana, że liderem partyjnych wyborów jest premier:

bEqsoMZP

- _ Pierwszy raz widziałam coś takiego, żeby robić kampanię przeciwko tym osobom, które chcę, żeby na mnie zagłosowały. Bo jeżeli chce się ludzi do siebie przekonać, trzeba z nimi rozmawiać, spotykać się. A nasz kolega spotykał się ze wszystkimi, tylko nie z członkami Platformy. Pierwsze listy, pierwsze ankiety wysyłał do wszystkich, tylko nie do członków Platformy _- zaznacza posłanka.

W głosowaniu na szefa PO może wziąć udział każdy członek Platformy Obywatelskiej - głosować można listownie, lub za pośrednictwem sieci. List z wskazaniem swojego kandydata można wysłać do 19 sierpnia. Głosowanie internetowe zakończy się 6 sierpnia.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin czy Tusk? Oni teraz zdecydują Szef PO, premier Donald Tusk zapowiedział, że odda głos na siebie. Zagłosuje za pośrednictwem poczty, bo - jak wyjaśnia - jest konserwatystą.
Wewnętrzna kampania w PO. Tusk chce... Premier _ wspominał o tym, że Gowin robi szkody Platformie, zresztą przyznaliśmy mu praktycznie wszyscy rację, nie było chyba takiego, który się z tym nie zgodził _.
Gowin: Zdemokratyzuję PO, gdy zostanę szefem _ Chciałbym, żebyśmy z powrotem byli partią zdecydowanie rozszerzającą wolność gospodarczą, a nie podnoszącą podatki _.
bEqsoNaq
KOMENTARZE
(0)