Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w rosji
04.03.2012 21:10

Wybory w Rosji. Strzelanina i nieważne głosy

Policjanci mieli wywozić samochodem protokoły wyborcze z jednego z zamkniętych już lokali, ale zastali ostrzelani przez trzech bojowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Szef sztabu wyborczego Władimira Putina Stanisław Goworuchin zapewnił, że sztab zażąda unieważnienia wyników wyborów w tych lokalach, gdzie doszło do poważnych nieprawidłowości, jak w Dagestanie, gdzie kamery zarejestrowały dokładanie głosów. * *Tymczasem * *po zamknięciu jednego z lokali wyborczych w dagestańskiej wiosce doszło do strzelaniny, w której * *zginęło * *trzech policjantów * *i jeden napastnik, a ranna została mieszkanka wsi - poinformowały rosyjskie media. *

Kiedy funkcjonariusze mieli wywozić samochodem protokoły wyborcze z jednego z zamkniętych już lokali wyborczych, zastali ostrzelani przez trzech bojowników. Zginęli trzej policjanci. W strzelaninie zginął też jeden z napastników, który, jak się okazało, był poszukiwany listem gończym.

Przedstawiciel MSW Aleksandr Gorowoj powiedział, że przy zabitym znaleziono karabin maszynowy i granat. Agencje informacyjne piszą, że karty do głosowania i protokoły ocalały.

Dagestan to jedna z najbardziej niespokojnych republik w Federacji Rosyjskiej. Niemal codziennie dochodzi tam do aktów przemocy, o które zwykle obwinia się miejscowe gangi i radykałów islamskich.

Według rosyjskich mediów, powołujących się na obserwatorów, podczas wyborów zarejestrowano około 2 tysięcy naruszeń.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/184/m206264.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rosja;aktywistki;femen;probowaly;ukrasc;urne,90,0,1038938.html) *Rozebrały się i chciały ukraść urnę. Bo Putin... * Trzy młode kobiety wbiegły do lokalu wyborczego wkrótce po tym, jak opuścił go Putin. Głośno się zrobiło o incydencie w Dagestanie, gdzie w jednym z lokali wyborczych doszło do dorzucania kart do głosowania do urn. Na filmie wideo zamieszczonym w internecie widać, jak paczki z kartami do głosowania wydawane są bezpośrednio przy stole komisji, a druga kamera pokazuje, jak paczki te trafiają do urn. Po czym jedną parę wrzucających mężczyzn zastępuje druga, która wrzuca kolejne paczki kart.

Przedstawiciel Centralnej Komisji Wyborczej (CKW) Anton Łopatin oświadczył, że CKW wie o incydencie, i że wyniki w tej komisji wyborczej zostaną unieważnione, a sprawą już zajmuje się prokuratura.

Niezależna grupa monitorująca Gołos poinformowała, że w całym kraju odnotowano co najmniej 3100 naruszeń.

Rzecznik MSW zaprzeczył, jakoby podczas wyborów doszło do poważnych nieprawidłowości. Tak samo, jak pisze Reuters, było po grudniowych wyborach parlamentarnych, w których wygraną partii Putina Jedna Rosja, zakwestionowały tysiące ludzi na protestach opozycji.

O wyborach w Rosji czytaj w Money.pl
Putin przegrał? Są pierwsze dane Z sondaży powyborczych wynika, że nowym prezydentem Rosji zostanie...
Rosjanom wcale nie zależy na demokracji Stanisław Ciosek, były ambasador w Rosji, mówi do kiedy będzie rządził Putin.
Wybory "ani uczciwe, ani sprawiedliwe" Jeden z rywali Putina zarzucił mu, że odmówił udziału w publicznej debacie. Przez to wyborów nie można uznać za uczciwe i sprawiedliwe.
Tagi: wybory w rosji, dagestan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz