Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w USA. Tuzy GOP popierają Romneya

0
Podziel się:

Politycy Partii Republikańskiej poparli Mitta Romneya. Sondaże popularności nie są jednak dla niego pocieszające.

Wybory w USA. Tuzy GOP popierają Romneya
(J.B Nicholas/Splash News/EAST NEWS)

Politycy Partii Republikańskiej poparli Mitta Romneya.* *Sondaże popularności nie są jednak dla niego pocieszające.

Poparcie Romneya zapowiedział były prezydent George H.W. Bush (1989-1993). Ma to ogłosić oficjalnie dziś wieczorem (czasu USA). Bush senior od dawna przyjaźni się z Romneyem.

W środę deklarację poparcia faworyta Republikanów złożył także senator GOP z Florydy Marco Rubio. Jest on uważany za czołowego kandydata Republikanów na wiceprezydenta. Partia ma nadzieję, że jako Latynos (jest z pochodzenia Kubańczykiem) może przyciągnąć na jej stronę głosy tego licznego elektoratu.

Tymczasem z ostatniego sondażu _ Washington Post _ i telewizji ABC News wynika, że aż około połowy Amerykanów - 52 procent zarejestrowanych wyborców - ma nieprzychylną opinię o Romneyu. Tylko 34 procent ma o nim opinię pozytywną.

Dla porównania prezydent Barack Obama ma 53 proc. ocen pozytywnych i 43 proc. negatywnych.

Do nieprzychylnych opinii o Romneyu, zdaniem komentatorów, przyczyniła się wyniszczająca kampania w prawyborach republikańskich. Kandydat GOP prowadzi ją głównie za pomocą ataków personalnych na swych przeciwników: byłego senatora Ricka Santoruma i byłego przewodniczącego Izby Reprezentantów Newta Gingricha.

Popierający Romneya republikański establishment naciska na obu jego rywali, aby wycofali się z wyścigu o nominację, bo nie mają praktycznie szans. Obaj jednak odmawiają.

Według najnowszego sondażu telewizji CNN, gdyby wybory odbyły się dziś, Obama zdecydowanie wygrałby z Romneyem.

Czytaj więcej o prawyborach w USA w Money.pl
Prawybory w USA. Wyborcy zdecydowali Zgodnie z przewidywaniami Mitt Romney zwyciężył wczoraj w republikańskich prawyborach w stanie Nevada, zdobywając 44 proc. głosów.
Romney vs. Gingrich. Wskazali zwycięzcę Były gubernator Massachusetts starł się ze swoim głównym rywalem do nominacji, Newtem Gingrichem.
Dopiero zamknięto lokale, już znają zwycięzcę Wygrana daje byłemu senatorowi nadzieję, że rywalizacja z Mittem Romney'em nie jest jeszcze przegrana.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)