Notowania

wybory w usa
10.11.2012 07:39

Wybory w USA. Zmiana w sympatiach imigrantów z Kuby

W przeszłości kubańscy imigranci-naturalizowani obywatele USA, którzy przybyli tam po rewolucji na Kubie, masowo głosowali na Republikanów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W wyborach, które zapewniły reelekcję prezydentowi Barackowi Obamie, gremialnie głosowali na niego Latynosi - w tym nawet prawie połowa Kubańczyków. Grupa ta poprzednio popierał głównie Republikanów.

Jak obliczono, Obama zdobył 48 procent głosów amerykańskich Kubańczyków na Florydzie, w stanie będącym największym skupiskiem tej mniejszości etnicznej. W poprzednich wyborach na Obamę głosowało tylko 35 procent tej grupy elektoratu w całym kraju.

W przeszłości kubańscy imigranci-naturalizowani obywatele USA, którzy przybyli tam po rewolucji na Kubie, masowo głosowali na Republikanów. Prezydenccy kandydaci GOP i Republikanie w Kongresie zawsze reprezentowali twardszy kurs niż Demokraci wobec reżimu Fidela Castro.

Młodsze pokolenie Kubańczyków, urodzone już w Ameryce, ma bardziej lewicowe sympatie polityczne, co tłumaczy coraz większe poparcie tej mniejszości etnicznej dla demokratycznych kandydatów w wyborach.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama jest dobry, zapewni ciepłą wodę w kranach W jaką stronę zmierza Ameryka - tłumaczy prof. Dariusz Filar.
Za Irak i Afganistan nie liczmy na względu Amerykanów Amerykanista Longin Pastusiak tłumaczy, jak wyglądają stosunki polsko-amerykańskie.
"Co z obietnicą Obamy złożoną Miedwiediewowi?" Prezydent Bronisław Komorowski ocenia, kandydatów na gospodarza Białego Domu.
Tagi: wybory w usa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz