Notowania

wybory we włoszech
27.02.2013 08:52

Wybory we Włoszech. Apelują o utworzenie stabilnego rządu

Wszystkim zależy na rządzie, który będzie w stanie kontynuować gospodarcze reformy zapoczątkowane przez premiera Mario Montiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

*W związku z patem po wyborach do parlamentu Włoch minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble zaapelował do włoskich polityków o utworzenie stabilnego rządu, który będzie w stanie kontynuować gospodarcze reformy zapoczątkowane przez premiera Mario Montiego. *

Rynki finansowe cenią sobie stabilne warunki - powiedział Schaeuble wczoraj wieczorem niemieckiej telewizji ZDF. Wynik wyborów, z którego nie można wywnioskować, jak będzie przebiegało tworzenie rządu, _ jest problemem i wywołuje pewne zaniepokojenie _ - dodał niemiecki polityk.

_ - Od odpowiedzialnych osób we Włoszech zależy teraz, czy w oparciu o ten wynik wyborczy uda się zrobić to, co jest potrzebne krajowi, czyli stworzyć stabilny rząd, kontynuujący skuteczny kurs reform _ - powiedział Schaeuble, dodając, że jest pewny, iż wszystkie włoskie ugrupowania świadome są swej odpowiedzialności.

_ - Napomnienia z zewnątrz nie poprawią sytuacji _ - zastrzegł niemiecki minister finansów. Schaeuble zaznaczył, że Włochy dokonały w minionych miesiącach ogromnego postępu i powinny trzymać się tego kursu.

Czytaj więcej w Money.pl
Włochom grozi polityczny paraliż. Przez niego Przywódca centrolewicowej włoskiej Partii Demokratycznej Pier Luigi Bersani przyznał, że jego formacja nie wygrała wyborów, choć zajmuje pierwsze miejsce.
"KE ufa Włochom". Czy aby na pewno? Wybory parlamentarne we Włoszech wygrała centrolewica na czele z Partią Demokratyczną, uzyskując jednak tylko nieznaczną przewagę nad centroprawicą pod wodzą byłego premiera Silvio Berlusconiego.
Czy uda się powołać rząd? Cała Unia patrzy Po raz kolejny wyborcy w kraju UE zaprotestowali przeciwko polityce cięć.
Tagi: wybory we włoszech, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz