Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybuch gazu
02.12.2013 21:00

Wybuch gazu w Kętrzynie. 5 osób w szpitalu

Wybuch doprowadził do uszkodzenia ściany między dwoma mieszkaniami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(farvatar/iStockphoto)

Sześć osób zostało poszkodowanych, pięć trafiło do szpitala po wybuchu gazu w kamienicy przy ul. Kasztanowej w Kętrzynie w poniedziałek wieczorem. Zawaliła się ściana w budynku, uszkodzone są dwa lokale komunalne.

Aktualizacja 22:10

Dyżurny wojewódzkiego stanowiska koordynacji ratownictwa straży pożarnej w Olsztynie powiedział, że wybuch doprowadził do uszkodzenia ściany między dwoma mieszkaniami. W wyniku wybuchu w jednym z mieszkań zapaliły się meble. Oba mieszkania są zniszczone, powypadały z nich szyby.

_ - Gdy przyjechaliśmy na miejsce, wszyscy poszkodowani z pomocą sąsiadów wydostali się już z mieszkań. Pod gruzami nikogo nie znaleziono _ - powiedział strażak i dodał, że z sześciu poszkodowanych osób pięć trafiło do szpitala.

Obecny na miejscu zastępca burmistrza Kętrzyna Andrzej Degórski powiedział, że wybuch mogła spowodować butla z gazem podłączona do piecyka, którym ogrzewali się lokatorzy jednego z mieszkań.

_ W tym budynku jest instalacja gazowa do gazu ziemnego, ale obecni tu eksperci sprawdzają, czy to aby nie butla z gazem wybuchła. Na razie kategorycznie nie można nic powiedzieć _ - wyjaśnił PAP Degórski i dodał, że w budynku są odcięte i gaz, i prąd. Elektrycy pracują nad tym, by odłączyć prąd od dwóch uszkodzonych mieszkań, a przywrócić zasilanie w pozostałych lokalach. Instalacja gazowa w budynku przy ul. Kasztanowej ma być sprawdzona we wtorek.

_ - Inspektor budowlany skontrolował budynek i stwierdził, że pozostałe lokale, stropy, czy ściany nie są uszkodzone i ludzie mogą wrócić do domów i to się dzieje _ - dodał Degórski. Przyznał, że _ mocniej poszkodowani _ są mieszkańcy lokalu, w którym doszło do wybuchu, druga z rodzin, która ucierpiała na skutek zawalenia się ściany, odniosła mniejsze obrażenia i na noc ma trafić do krewnych.

Oba uszkodzone lokale są mieszkaniami komunalnymi, burmistrz Degórski w rozmowie z zapowiedział ich _ niezwłoczny remont _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wybuch gazu, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz