Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybuch wulkanu w Japonii. Kilkadziesiąt ofiar

0
Podziel się:

Lekarze potwierdzili, że trzydziestu jeden turystów przestało oddychać. Ich serca zatrzymały się.

Wybuch wulkanu w Japonii. Kilkadziesiąt ofiar
(Gilhooly / PixPlanete/EAST NEWS)

Japońscy ratownicy znaleźli ciała 31 osób, które zmarły wskutek erupcji wulkanu Ontake. Położony w centralnej części Japonii wulkan wybuchł niespodziewanie.

Lekarze potwierdzili, że trzydziestu jeden turystów przestało oddychać. Ich serca zatrzymały się. Wczoraj na stokach góry Ontake utknęło 250 osób, ale większość bezpiecznie zeszła na dół.

Naoczni świadkowie mówią, że nic nie zwiastowało erupcji: _ - Kamienie spadały z nieba jak grad. Nie mogliśmy oddychać, więc zakryliśmy usta ręcznikami. Nie mogliśmy też otworzyć oczu _.

Chmura pyłu i gazów schodziła ze szczytu na dół w błyskawicznym tempie. Z doniesień wynika, że w okolicach szczytu może być jeszcze pięćdziesiąt osób. Ich los jest nieznany. Akcję ratunkową zawieszono ze względu na trujące opary siarki. Poszukiwania zaginionych mają być wznowione jutro.

Czytaj więcej w Money.pl
30 osób przeszło zawał po erupcji wulkanu Wulkan Ontake znajduje się w prefekturze Nagano w centralnej części japońskiej wyspy Honsiu.
Erupcja wulkanu. Turyści uwięzieni Co najmniej cztery osoby zostały całkowicie zasypane pyłem wulkanicznym, jedną z nich odkopano, lecz pozostaje nieprzytomna.
500 tys. mieszkańców w niebezpieczeństwie Kagoshima znajduje się w niewielkiej odległości od Sakurajimy, jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)