Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wydatki na zdrowie i oświatę. Lagarde zaleca Azji ich zwiększenie

0
Podziel się:

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde zaleciła krajom azjatyckim, "jeśli nie chcą dopuścić do wyczerpania ich modelu rozwoju", zwiększenie wydatków na zdrowie i oświatę.

Wydatki na zdrowie i oświatę. Lagarde zaleca Azji ich zwiększenie
(AP/Fotolink/East News)

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christine Lagarde zaleciła dziś krajom azjatyckim, _ jeśli nie chcą dopuścić do wyczerpania ich modelu rozwoju _, zwiększenie wydatków na zdrowie i oświatę. Uczestniczy ona w Forum w Boao na Hainanie.

Pani Lagarde w swym wystąpieniu na forum, uważanym za _ azjatyckie Davos _, które odbywa się na chińskiej wyspie Hainan, skoncentrowała się na sprawie _ inwestowania w kapitał ludzki _ jako nieodzownym warunku utrzymania dynamicznego wzrostu gospodarek azjatyckich.

_ - Ekonomiści regionu nie powinni myśleć, że wzrost gospodarczy zakłada w sposób nieunikniony wzrost nierówności majątkowej _ - powiedziała Lagarde. Wskazała na przykład Korei Południowej, która przeciwstawiła się tej tendencji podczas _ boomu lat 80. _, udowadniając, że bardziej wyrównany rozwój jest prawdopodobnie trwalszy.

Dyrektor zarządzająca MFW jako jedną z zalecanych recept wskazała _ inwestowanie w zdrowie i umiejętności przyszłych pracowników _, co jej zdaniem _ jest szczególnie ważne w krajach o dużej proporcji młodej ludności, jakim są na przykład Indie _.

Lagarde jest zaniepokojona faktem, że Azja, _ tak komplementowana z powodu swego szybkiego rozwoju, inwestuje w edukację i zdrowie mniej niż inne regiony świata _. _ - W takich krajach jak Indonezja i Filipiny inwestycje te wynoszą mniej niż 4 proc. PKB, to znaczny mniej niż połowę tego, co w Ameryce Łacińskiej, jednym, z najbardziej dynamicznie rozwijających się gospodarczo regionów świata. _

_ - Wśród najważniejszych przeszkód na drodze dalszego szybkiego rozwoju gospodarek azjatyckich szefowa MFW wymieniła sposób funkcjonowania miejscowego sektora finansowego. Cechuje go bardzo słaby przepływ kapitałów między poszczególnymi krajami. _

_ - Paradoksalnie wiele krajów azjatyckich ma więcej powiązań finansowych ze Stanami Zjednoczonymi niż z krajami sąsiednimi - _ powiedziała Christine Lagarde.

Czytaj więcej w Money.pl
"Uniknęliśmy upadku, ale to nie jest czas na..." Szefowa MFW jest zaniepokojona zbyt wolnym reformowaniem rynków finansowych.
Pogłębiają się różnice między USA a Europą Branże, które w Europie przeżywają dekoniunkturę w USA radzą sobie znacznie lepiej.
Wreszcie ożywienie? Wskazują oznaki W marcu widać było dalszą poprawę koniunktury w przemyśle przetwórczym - wynika z badań Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)