Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wydłuża się lista leków refundowanych

0
Podziel się:

Na listach leków refundowanych znalazły się kolejne preparaty stosowane w leczeniu astmy, padaczki, cukrzycy, schizofrenii, chorobach nowotworowych i defektach metabolicznych. Oznacza to, że pacjeni, którzy od 10 kwietnia nie mogli kupić tych leków ze zniżką, teraz będą mogli płacić mniej.

Dwa miesiące temu weszły w życie nowe listy leków, z których skreślono około 380 leków. Dziś minister zdrowia podpisał aneks do tych rozporządzeń, który będzie obowiązywał po 14 dniach od daty jego ukazania się. Poinformowała o tym rzeczniczka ministra Renata Furman.
Leki stosowane w leczeniu astmy - Oxis i Foradil -będą dostępne teraz za opłatą ryczałtową, zmniejszy się odpłatność za insuliny. Preparat Zoladex refundowany dotychczas przy raku prostaty, teraz będzie dostępny za opłatą ryczałtową także dla pacjentek z rakiem piersi. Z kolei preparat Femara stosowany w leczeniu raka piersi będzie bezpłatny. Tańsze będą leki przeciwpadaczkowe takie jak: Tegretol, Gabitril, Copamax. Według rzeczniczki ministra zdrowia, stosowany w leczeniu schozofrenii preparat Zypreksa będzie tańszy o 85 złotych.
Kolejną aktualizację list minister zdrowia zapowiedział na wrzesień. Na listach znajdą się zupełnie nowe preparaty, których dotychczas na listach nie było.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)