Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wydobywanie gazu z łupków? Wkrótce wyniki kontroli

0
Podziel się:

NIK w ciągu najbliższych dni przedstawi wyniki raportu dotyczącego łupków, ale także i inwestycji na Stadionie we Wrocławiu.

Wydobywanie gazu z łupków? Wkrótce wyniki kontroli
(Krzysztof Białoskórski<br/>orka.sejm.gov.pl)
bECANnsR

Opublikowanie raportów na temat przygotowania Polski do wydobycia gazu z łupków oraz efektów kontroli budowy stadionu we Wrocławiu zapowiedział prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Nominował on na dyrektora wrocławskiej delegatury NIK Barbarę Sytę.

Jak powiedziała rzeczniczka wrocławskiej delegatury Najwyższej Izby Kontroli Ksymena Kramarczyk-Rosiak obie kontrole przeprowadzili inspektorzy z Wrocławia.

Kwiatkowski zapowiedział, że raport na temat przygotowania Polski do wydobycia gazu z łupków będzie opublikowany w ciągu najbliższych dni, natomiast wyniki kontroli budowy stadionu zostaną upublicznione na przełomie kwietnia i maja.

bECANnsT

Kontrolerzy badali nie tylko samą stadionową inwestycję - m.in. wzrost kosztów, odstępstwa od projektu, lecz również przeprowadzenie i rozliczenie imprez zorganizowanych na tym obiekcie.

Nowa szefowa wrocławskiej delegatury NIK zapowiedziała, że w najbliższym czasie inspektorzy tej placówki przeprowadzą kontrole m.in. systemu opieki długoterminowej i paliatywnej oraz ochrony przez zanieczyszczeniami wód Odry.

NIK sprawdzi też sposób realizacji rządowego programu na rzecz społeczności romskiej, m.in. w kontekście sytuacji Romów na wrocławskim nielegalnym koczowisku.

Kwiatkowski, wręczając dyrektorską nominację, powiedział, że wrocławski oddział NIK to statystycznie najbardziej pracowita delegatura. W 2013 r. przeprowadziła ona 136 kontroli, pracuje w niej 54 inspektorów.

bECANnsZ

Czytaj więcej w Money.pl

bECANntu
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)