Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wygrał trzy miliony euro. Dzięki papieżowi

0
Podziel się:

Liczby związane z życiem i pontyfikatem Jana Pawła II przyniosły 27 kwietnia 2005 roku wielkie szczęście graczowi włoskiego Lotto - przypominają włoskie media.

Wygrał trzy miliony euro. Dzięki papieżowi
(Reporter)
bELnKQSt

Liczby związane z życiem i pontyfikatem Jana Pawła II przyniosły 27 kwietnia 2005 roku wielkie szczęście graczowi włoskiego Lotto - przypominają włoskie media. 9 lat temu w Lecce w Apulii na południu kraju padła wygrana wysokości ponad 3 mln euro.

27 kwietnia przed dziewięciu laty, a więc w tym samym dniu, który teraz przejdzie do historii jako data kanonizacji dwóch papieży - Jana Pawła II i Jana XXIII, gracz z przedmieść Lecce obstawił następujące liczby: 2-19-26-78-85. Wybrał je jako związane z osobą polskiego papieża.

2 odnosi się zarówno do papieskiego imienia - Jan Paweł II - jak i dnia jego śmierci, 2 kwietnia. 19 i 78 razem tworzą rok, w którym został wybrany na papieża. 26 odpowiada latom jego pontyfikatu, a 85 to liczba przeżytych przez niego lat. Gracz zapłacił za kupony 15 euro, a wygrał 3 062 250 euro.

bELnKQSv

Tak przyjaciele wspominają Jana Pawła II

Pięć trafionych wtedy liczb dało zatem jedną z najwyższych wygranych w ponad stuletniej historii włoskiej loterii - podkreśliły włoskie media, przytaczając dane agencji Agimeg, specjalizującej się w informacjach o grach liczbowych.

Czytaj więcej w Money.pl

bELnKQSW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)