Notowania

Wyjazdy zarobkowe pomogą fiskusowi

Otwarcie rynku pracy w Niemczech może być szansą na zasilenie budżetu państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daquella manera/CC/Flickr)

Otwarcie rynku pracy w Niemczech od 1 maja może być szansą na dodatkowe na zasilenie budżetu państwa.

Najczęściej będzie to wyjazd do pracy bez emigracji i większość zarobionych pieniędzy nasi rodacy wydadzą w kraju. To oznacza z kolei zastrzyk gotówki i stymulację polskiej gospodarki, a więc wyższe wpływy z podatków - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Ponadto na polski rynek może wpłynąć 1,5 miliarda złotych z tytułu nadpłaconych tam przez Polaków podatków. W Niemczech kwota zwolniona od podatku wynosi 8 tysięcy euro, czyli 32 tysiące złotych rocznie i zdaniem ekspertów zajmujących się odzyskiwaniem podatków zapłaconych za granicą, połowa z pół miliona rodaków pracujących w Niemczech nie osiągnie tego progu. Dlatego też będą mogli domagać się zwrotu całego zapłaconego już w Niemczech PIT-u.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t115983.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/praca;w;niemczech;nie;bedzie;fali;wyjazdow,195,0,805059.html) Praca w Niemczech: Nie będzie fali wyjazdów Po otwarciu rynku pracy migracje do Niemiec i Austrii wzrosną tylko nieznacznie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t110140.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/praca;w;niemczech;polacy;niemile;widziani,70,0,804166.html) Praca w Niemczech. Polacy niemile widziani? Ministerstwo spraw zagranicznych obawia się utrudnień dla Polaków szukających pracy w Niemczech i Austrii po 1 maja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t87169.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/boni;polski;rynek;pracy;jest;bezpieczny,168,0,801960.html) Boni: Polski rynek pracy jest bezpieczny Według ministra otwarcie niemieckiego rynku pracy nie będzie miało dla Polski większego znaczenia.
Tagi: otwarcie niemieckiego rynku pracy, niemcy, wiadomości, praca, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, IAR, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz