Notowania

donald tusk
03.09.2013 21:41

Wykluczenie Gowina z partii. Decyzja premiera w przyszłym tygodniu

- Czas cierpliwości w PO się kończy - ostrzega premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/REPORTER)

Premier Donald Tusk pytany, czy widzi Jarosława Gowina w Platformie Obywatelskiej oświadczył, że w przyszłym tygodniu zostanie podjęta decyzja w tej sprawie. _ Cierpliwość się kończy _ - podkreślił.

_ - Żeby zrobić to, o czym dzisiaj mówimy, muszę mieć do tego zwartą, przekonaną Platformę. Czas cierpliwości w PO się kończy _ - powiedział premier. Wcześniej zapowiedział, że w środę przedstawi propozycje dotyczące zmian w OFE.

_ - I tak wielu ludzi mówi: "człowieku, jak długo możesz tolerować kogoś, kto może wywrócić całą tę kwestię, m.in. może doprowadzić do utraty większości?" _ - zaznaczył Tusk.

_ - Rzeczywiście, cierpliwość się kończy. W przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję _ - zapowiedział szef rządu.

Gowin pod koniec sierpnia, tuż po ogłoszeniu wyników wyborów na szefa PO, powiedział, że nie opowie się za propozycjami rządu, które - jak mówił - de facto niszczą II filar emerytalny.

Wczoraj Gowin mówił, że pod wpływem krytyki, między innymi jego głosu, rząd przygotowuje kolejną, czwartą wersję reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych. _ - To będzie reforma, a nie likwidacja _ - zaznaczył.

Czytaj więcej w Money.pl
Usunięcie Gowina z PO. Ultimatum aktualne - _ Jeśli jeszcze raz przekroczy miarę, to na pewno pożegna się z Platformą _ - zapowiada Donald Tusk.
Gowin czeka na poważną dyskusję z Tuskiem - _ Czekam na propozycję poważnych rozmów, bo coś się w PO wydarzyło. Te 20 proc. głosów oddanych na mnie coś mówi. Myślę, że sytuacja dojrzewa do takich rozmów _ - powiedział Gowin.
Premier do Gowina: "Chłopie, nie stój w przeciągu" Donald Tusk ujawnił także co z dymisją Jacka Rostowskiego oraz czy na dzisiejszym głosowaniu w sprawie nowelizacji budżetu, koalicja ma szansę na sejmową większość.
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz