Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wypadek w kopalni. Zginął górnik w Jastrzębiu Zdroju

0
Podziel się:

To 26. w tym roku śmiertelna ofiara w polskim górnictwie, a 21. w kopalniach węgla kamiennego.

Wypadek w kopalni. Zginął górnik w Jastrzębiu Zdroju
(13dede/sxc.hu)
bEUYOlFh

42-letni górnik zginął wczoraj krótko przed północą w kopalni Jas-Mos w Jastrzębiu Zdroju - podało Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego. To już druga śmiertelna ofiara w górnictwie w tym tygodniu.

Wypadek w jastrzębskiej kopalni zdarzył się podczas kontroli kombajnu ścianowego. Ślusarz został uderzony w głowę bryłą kamienia opadającą ze stropu. Przyczyny i okoliczności wypadku bada Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku pod nadzorem Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach.

To 26. w tym roku śmiertelna ofiara w polskim górnictwie, a 21. w kopalniach węgla kamiennego.

bEUYOlFj

Poprzedni wypadek śmiertelny wydarzył się we wtorek - 57-letni górnik zginął w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia w Czechowicach-Dziedzicach.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragedia na Śląsku. W kopalni zginął górnik 57-letni górnik zginął nad ranem w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia w Czechowicach-Dziedzicach.
Rząd tnie przywileje. Trwa ważny przegląd Władysław Kosiniak-Kamysz mówi, że trwa przegląd stanowisk dołowych w górnictwie pod kątem uprawnień emerytalnych.
Górnicy wyjdą na ulice? Są plany dużych zmian Ministerstwo Gospodarki przygotowało projekt zmian w rządowym programie dla górnictwa.
bEUYOlFK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)