Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wypłaty z Amber Gold. Mają ruszyć dziś po godz. 12

0
Podziel się:

Odsetki karne z tytułu opóźnienia w wypłacie zostaną przelane osobnym przelewem w terminie 10 dni od daty wypłaty środków.

Wypłaty z Amber Gold. Mają ruszyć dziś po godz. 12
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

Amber Gold poinformował na swojej stronie internetowej, że dziś po godz. 12 rozpocznie zaległe wypłaty wynikające z zakończonych lokat. Według wcześniejszych zapewnień spółki, wypłaty miały ruszyć wczoraj.

Jak czytamy w środowym komunikacie firmy, _ cały proces (wypłat zakończonych lokat - red.) potrwa około 3 dni roboczych _. _ Zgodnie z obowiązującym regulaminem wypłaty dokonywane są tylko i wyłącznie na rachunki bankowe, które podaliście Państwo naszym doradcom _ - podano na stronie Amber Gold.

Firma poinformowała, że odsetki karne z tytułu opóźnienia w wypłacie zostaną przelane osobnym przelewem w terminie 10 dni od daty wypłaty środków. Wczoraj po południu Amber Gold na swojej stronie internetowej podał, że firma do poniedziałku nie miała rachunku bankowego, a we wtorek rachunek bankowy był zakładany.

Prezes Amber Gold Marcin Plichta informował w poniedziałek, że dziennie ok. 300 klientów zrywa umowy z Amber Gold. Komisja Nadzoru Finansowego umieściła Amber Gold na tzw. liście ostrzeżeń publicznych, ponieważ ma wątpliwości, czy spółka nie wykonuje czynności bankowych bez licencji.

Prokurator Wojciech Szelągowski z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku poinformował PAP, że do wtorku do prokuratury wpłynęło ok. 10 zawiadomień od klientów spółki, które dotyczą niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Klienci uważają, że mogli paść ofiarą oszustwa.

Amber Gold to firma inwestująca w złoto i inne kruszce, działająca od 2009 r. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji - przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku, które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych.

Czytaj więcej o kłopotach Amber Gold w Money.pl
To Balcerowicz mówi o klientach Amber Gold Nie można ludzi całkiem pozbawić obowiązku odpowiedzialności - w ten sposób komentuje oburzenie klientów firmy Amber Gold profesor Leszek Balcerowicz.
Amber Gold nie wypłaca. Dlaczego prokuratura nie ochroniła klientów? Urzędnicy państwowi ani raz nie sprawdzili, co firma robi z depozytami. Nie powstała też ani jedna opinia biegłego na temat spółki.
Amber Gold zacznie wypłacać pieniądze? Prezes oskarża - _ Czujemy się zaszczuci przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Komisję Nadzoru Finansowego _ - żali się Marcin Plichta.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)