Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wysłali samoloty przeciwko przemytnikom

0
Podziel się:

Izraelskie odrzutowce zaatakowały między innymi tunel przemytniczy na północy Strefy Gazy.

Wysłali samoloty przeciwko przemytnikom
(Vadim Lavrusik/CC/Flickr)

Samoloty izraelskie zaatakowały tunel przemytniczy na północy Strefy Gazy oraz dwa inne niesprecyzowane cele w środkowej części tego palestyńskiego terytorium. Nie podano informacji o ofiarach.

Rzecznik lotnictwa izraelskiego powiedział, że tunelem przedostawali się do Izraela terroryści atakujący cele wojskowe i cywilne. Dodał, że naloty były odwetem za dwie prowizoryczne rakiety Kassam wystrzelone przez Palestyńczyków wcześniej na Izrael. Jedna z nich spadła w regionie Sderot, a druga prawdopodobnie na terytorium Strefy Gazy.

Źródła palestyńskie również nie podają na razie informacji o ewentualnych ofiarach.

W ubiegłym tygodniu Hamas, ugrupowanie rządzące de facto w Strefie Gazy, uważane przez UE i USA za organizację terrorystyczną, namawiał przedstawicieli różnych grup zbrojnych działających na terenie palestyńskiej enklawy, by zaprzestały wystrzeliwania rakiet na Izrael.

Hamas próbuje uniknąć powtórki scenariusza z 2009 roku, gdy siły izraelskie przeprowadziły operację _ Płynny Ołów _ przeciwko Strefie Gazy. Zginęło wówczas 1400 Palestyńczyków i 11 Izraelczyków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t45434.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/palestyna;ma;plan;b;zwroci;sie;do;onz,93,0,750941.html) Palestyna ma plan B. Zwróci się do ONZ Chce zabiegać we wrześniu o uznanie swego państwa, przez Narody Zjednoczone.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/t84758.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;zgadza;sie;na;kolonizacje;palestyny,8,0,774408.html) USA zgadza się na kolonizację Palestyny Amerykanie zawetowali rezolucję ONZ potępiającą budowę żydowskich osiedli.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)