Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyższa akcyza na benzynę

0
Podziel się

Grupa Lotos obniżyła hurtową cenę benzyny i oleju napędowego.Oznacza to, że w sprzedaży detalicznej benzyna stanieje o ponad 1 grosz za litr. Z kolei od 2007r. Ministerstwo Finansów planuje podwyższenie akcyzy o 25 groszy.

Wyższa akcyza na benzynę
bDyCEtph

Grupa Lotos obniżyła hurtową cenę benzyny i oleju napędowego. Benzyny - o 16 złotych za tysiąc litrów, a oleju napędowego o 10 złotych za tysiąc litrów. Oznacza to, że w sprzedaży detalicznej benzyna stanieje o ponad 1 grosz za litr.

Jak mówi Marcin Zachowicz, rzecznik prasowy grupy Lotos, chociaż dzisiejsza obniżka jest niewielka, to jednak trendy ekonomiczne i sytuacja makroekonomiczna mogą spowodować dalsze obniżki. Spółka zwraca uwagę, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw, jest niezależną decyzją ich właścicieli.

Z kolei Ministerstwo Finansów planuje podwyższenie akcyzy na benzynę o 25 groszy. Ministerstwo Finansów planuje od 1 stycznia 2007 r. podwyżkę akcyzy na benzynę o 25 groszy na litrze, czyli powrót do stawki z 2005 r. - poinformował Jarosław Neneman, wiceminister finansów. - Zmiany te zostały uwzględnione w projekcie budżetu na 2007 r. - powiedział wiceminister. Według niego, budżet państwa ma zyskać na tym 1,3 mld zł.

bDyCEtpj
bDyCEtpK
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)