Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

WZA PZU SA ogłosiło przerwę w obradach do 3 kwietnia

0
Podziel się:

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PZU SA na wniosek Ministerstwa Skarbu Państwa ogłosiło kolejną przerwę w posiedzeniu do 3 kwietnia.

MSP ma ponad 55 proc. akcji spółki.

Podczas piątkowej części WZA nie byli obecni przedstawiciele mniejszościowego akcjonariusza PZU SA, czyli konsorcjum Eureko i BIG Banku Gdańskiego, które ma 30 proc. akcji.

W środę minister Skarbu Państwa Aldona Kamela-Sowińska powiedziała, że w obecnej, niestabilnej sytuacji wokół PZU SA nie wiadomo, czy uda się przygotować ofertę publiczną spółki w 2001 roku.

Według wcześniejszych planów resortu oferta publiczna do 50 proc. akcji PZU SA miała nastąpić do końca 2001 roku.

MSP informowało też, że kontynuuje rozmowy z konsorcjum Eureko i BIG BG w sprawie sytuacji w PZU SA.

Konflikt wokół PZU rozpoczął się rok temu, gdy Władysław Jamroży, ówczesny prezes PZU SA, i Grzegorz Wieczerzak, prezes PZU Życie SA, głosowali na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy BIG Banku Gdańskiego wbrew stanowisku konsorcjum Eureko i BIG BG.

MSP uznało w 2000 roku, że konsorcjum kupiło 30 proc. PZU, aby zabezpieczyć akcjonariat BIG BG i w listopadzie wniosło do sądu o unieważnienie umowy prywatyzacyjnej.

Resort skarbu planował przeprowadzić w tym roku ofertę publiczną do 50 proc. akcji PZU SA, tak jak to zakłada program prywatyzacji spółki przyjęty przez rząd. Jednak z powodu konfliktu z mniejszościowym akcjonariuszem do oferty w 2001 roku może nie dojść i MSP nie uwzględniło jej w planach prywatyzacyjnych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)