Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wzrosną czynsze w całym kraju

0
Podziel się:

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mają od przyszłego roku płacić podatek dochodowy. Jeśli Sejm szybko nie znowelizuje ustawy o podatku od firm, to wzrosną czynsze.

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mają od przyszłego roku płacić podatek dochodowy. Jeśli Sejm szybko nie znowelizuje ustawy o podatku od firm, to wzrosną czynsze - ostrzega "Rzeczpospolita".

Wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe i Towarzystwa Budownictwa Społecznego były do tej pory zwolnione z podatku. Zwolnienie to kończy się jednak z końcem tego roku.

Proponowana nowelizacja ustawy podatkowej wprowadzała zwolnienie na stałe, ale wypadła z porządku obrad Sejmu. Jeśli nowelizacja nie zostanie uchwalona i ogłoszona w Dzienniku Ustaw do końca listopada, to nie wejdzie w życie i spółdzielnie będą musiały zacząć płacić podatki.

Z szacunków "Rzeczpospolitej" wynika, w takiej sytuacji że spółdzielnie mieszkaniowe będą musiały oddać fiskusowi 380 milionów złotych, czyli średnio 120 tysięcy na każdą spółdzielnię. Brakłoby im wtedy pieniędzy na remonty, a więc musiałyby podnieść czynsze.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)