Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wzrost liczby uchodźców w Niemczech

0
Podziel się:

W tym roku wniosek o azyl złożyło już 74 tysiące osób.

Wzrost liczby uchodźców w Niemczech
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Prawie 11,5 tysiąca uchodźców wystąpiło we wrześniu w Niemczech o azyl polityczny. Liczba wnioskodawców była o 21 procent wyższa niż w sierpniu bieżącego roku i aż o 71 procent wyższa niż we wrześniu zeszłego roku - poinformowało dziś MSW w Berlinie.

Najwięcej uchodźców przybyło w minionym miesiącu z Serbii (1593), Syrii (1273) i Macedonii (1051) oraz Rosji i Afganistanu. Od początku roku o azyl polityczny w Niemczech wystąpiło po raz pierwszy 74 tysiące osób - niemal o 85 procent więcej niż w porównywalnym okresie zeszłego roku. Ponad 10 tys. obcokrajowców złożyło, po odrzuceniu ich podania, ponownie wnioski azylowe.

Na ponad 55 tysięcy rozpatrzonych w pierwszych 9 miesiącach tego roku wniosków azyl przyznano 14 procent ubiegających się. W przypadku 13,4 procent wnioskodawców władze niemieckie pomimo nieprzyznania azylu uznały, że nie można ich deportować do kraju pochodzenia.

Rzecznik rządu Steffen Seibert powiedział, że Niemcy przyjmują taką liczbę uchodźców, jaka _ odpowiada wielkości kraju i liczbie ludności _. W roku ubiegłym Niemcy przyjęły 65 tysięcy azylantów, a Włochy tylko 15 tysięcy - zauważył rzecznik.

Liczba osób starających się o azyl w Niemczech wzrasta stale od miesięcy, jest jednak cały czas znacznie niższa niż na początku lat 90. W 1992 roku do Niemiec przyjechało ponad 400 tysięcy uchodźców. Wobec narastającej wrogości wobec cudzoziemców w społeczeństwie niemieckim władze zaostrzyły w 1993 roku przepisy dotyczące udzielania azylu, wprowadzając między innymi zasadę deportowania ich do kraju, z którego wjechali do Niemiec.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy przyjmą 5 tysięcy uchodźców z Syrii Pierwsza grupa stu osób już przyjechała do kraju. Syryjscy uchodźcy zostaną początkowo zakwaterowani w obozie przejściowym Friedland pod Getyngą.
Niemcy nie chcą uchodźców z Syrii i Egiptu Antyimigranckie nastroje podsyca prawica, próbując zbić na tym polityczny kapitał.
Niemcy przyjmą 5 tysięcy uchodźców? Biuro Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców ONZ (UNHCR) rozmawia z Niemcami o czasowym przyjęciu przez nie 5 tysięcy syryjskich uchodźców i liczy na umieszczenie dalszych 5 tys. w innych krajach.
Ten kraj zamyka się przed Polakami Ottawa, chroniąc swój system azylowy przed nadużyciami, przyjęła w tym miesiącu listę 27 krajów uważanych za bezpieczne. Wśród nich jest Polska.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)