Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wzrost liczby uchodźców w Niemczech

0
Podziel się:

W tym roku wniosek o azyl złożyło już 74 tysiące osób.

Wzrost liczby uchodźców w Niemczech
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bECuQPgB

Prawie 11,5 tysiąca uchodźców wystąpiło we wrześniu w Niemczech o azyl polityczny. Liczba wnioskodawców była o 21 procent wyższa niż w sierpniu bieżącego roku i aż o 71 procent wyższa niż we wrześniu zeszłego roku - poinformowało dziś MSW w Berlinie.

Najwięcej uchodźców przybyło w minionym miesiącu z Serbii (1593), Syrii (1273) i Macedonii (1051) oraz Rosji i Afganistanu. Od początku roku o azyl polityczny w Niemczech wystąpiło po raz pierwszy 74 tysiące osób - niemal o 85 procent więcej niż w porównywalnym okresie zeszłego roku. Ponad 10 tys. obcokrajowców złożyło, po odrzuceniu ich podania, ponownie wnioski azylowe.

Na ponad 55 tysięcy rozpatrzonych w pierwszych 9 miesiącach tego roku wniosków azyl przyznano 14 procent ubiegających się. W przypadku 13,4 procent wnioskodawców władze niemieckie pomimo nieprzyznania azylu uznały, że nie można ich deportować do kraju pochodzenia.

bECuQPgD

Rzecznik rządu Steffen Seibert powiedział, że Niemcy przyjmują taką liczbę uchodźców, jaka _ odpowiada wielkości kraju i liczbie ludności _. W roku ubiegłym Niemcy przyjęły 65 tysięcy azylantów, a Włochy tylko 15 tysięcy - zauważył rzecznik.

Liczba osób starających się o azyl w Niemczech wzrasta stale od miesięcy, jest jednak cały czas znacznie niższa niż na początku lat 90. W 1992 roku do Niemiec przyjechało ponad 400 tysięcy uchodźców. Wobec narastającej wrogości wobec cudzoziemców w społeczeństwie niemieckim władze zaostrzyły w 1993 roku przepisy dotyczące udzielania azylu, wprowadzając między innymi zasadę deportowania ich do kraju, z którego wjechali do Niemiec.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy przyjmą 5 tysięcy uchodźców z Syrii Pierwsza grupa stu osób już przyjechała do kraju. Syryjscy uchodźcy zostaną początkowo zakwaterowani w obozie przejściowym Friedland pod Getyngą.
Niemcy nie chcą uchodźców z Syrii i Egiptu Antyimigranckie nastroje podsyca prawica, próbując zbić na tym polityczny kapitał.
Niemcy przyjmą 5 tysięcy uchodźców? Biuro Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców ONZ (UNHCR) rozmawia z Niemcami o czasowym przyjęciu przez nie 5 tysięcy syryjskich uchodźców i liczy na umieszczenie dalszych 5 tys. w innych krajach.
Ten kraj zamyka się przed Polakami Ottawa, chroniąc swój system azylowy przed nadużyciami, przyjęła w tym miesiącu listę 27 krajów uważanych za bezpieczne. Wśród nich jest Polska.
bECuQPhe
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)