Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wzrost PKB. Tempo rozwoju: 4,1 procent

0
Podziel się:

Więcej inwestycji i popyt na polskie towary wyższy o prawie 1 punkt procentowy w porównaniu do roku ubiegłego - tak zapowiada się powakacyjny scenariusz gospodarczy naszego kraju.

Wzrost PKB. Tempo rozwoju: 4,1 procent
(Amaxim/Dreamstime)

Wynika to z najnowszego raportu Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur. Wszystko za sprawą wzrostu PKB.

- _ Tempo rozwoju gospodarczego w Polsce wyniesie jeszcze w tym roku 4,1 procent. To oznacza, że nasza gospodarka przez światowy kryzys przeszła bardzo płynnie - _ uważa prowadzący badania doktor Jan Przystupa.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI EKSPERTA:

Jan Przystupa dodaje jednak, że kryzys był najlepszą z możliwych lekcji dla przedsiębiorstw prywatnych. Jego zdaniem, nauczyły się efektywniej zarządzać swoimi zasobami.

POSŁUCHAJ OPINII JANA PRZYSTUPY:

Na załamanie polskiej gospodarki może wpłynąć jednak sytuacja finansowa Grecji i Portugalii. Szczególnie, jeśli do zapowiedzi ewentualnego kolejnego kryzysu nie włączyłby się sektor prywatny.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/t132602.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mistrzostwa;europy;napedzaja;konsumpcje,201,0,842697.html) Mistrzostwa Europy napędzają konsumpcję W 2012 roku tempo wzrostu spożycia prywatnego powinno przyspieszyć do około 3,9 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pkb;w;polsce;urosnie;w;tym;roku;o;cztery;procent,43,0,841771.html) PKB w Polsce urośnie w tym roku o cztery procent Taka jest prognoza Ministerstwa Finansów, które uznało dzisiejsze dane GUS-u za bardzo dobre.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t136268.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/deficyt;spadnie;pkb;wzrosnie;prognoza;oecd,188,0,838076.html) Deficyt spadnie, PKB wzrośnie. Prognoza OECD Polska gospodarka będzie się rozwijać w tempie zbliżonym do 4 procent, można przeczytać w raporcie.
KOMENTARZE
(0)