Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wzrost PKB w drugim kwartale wolniejszy niż 3,5 proc.

0
Podziel się:

W pierwszym półroczu PKB rosło wolniej niż w 2011 roku, a spowolnienie obserwowano w wielu obszarach - podał GUS.

Wzrost PKB w drugim kwartale wolniejszy niż 3,5 proc.
(Zhang Lianxun/Dreamstime.com)
bFfzkgJh

Wzrost PKB w drugim kwartale tego roku był niższy niż 3,5 proc. w pierwszym kwartale - ocenił na konferencji prezes GUS Janusz Witkowski.

- _ Dynamika PKB w drugim kwartale była niższa niż 3,5 proc. w pierwszym kwartale. Skala tego zależy od tego, czego jeszcze nie znamy, gdyby to było tyle, ile mówił prezes Belka, to byłbym usatysfakcjonowany _ - powiedział Witkowski.

bFfzkgJj

W pierwszym półroczu PKB rosło wolniej niż w 2011 roku, a spowolnienie obserwowano w wielu obszarach - ocenił w czwartek GUS, podsumowując wyniki w gospodarce w pierwszym półroczu.

_ W I półroczu tego roku tempo wzrostu gospodarczego było wolniejsze od relatywnie wysokiego w roku ubiegłym, a w II kwartale w wielu obszarach notowano osłabienie dynamiki _ - napisano.

Zobacz jak wyglądał PKB w ostatnich latach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Dodano, że _ produkcja sprzedana przemysłu w okresie kwiecień-czerwiec rosła w skali roku wolniej niż w I kwartale _. _ Mniejszy był wzrost produkcji budowlano-montażowej i sprzedaży detalicznej oraz części usług biznesowych. W II kwartale 2012 r. umocniła się natomiast dynamika sprzedaży usług w transporcie i łączności _ - wskazano.

bFfzkgJp
Czytaj więcej w Money.pl
Koniec zielonej wyspy? Liderem będzie... Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju opublikował nowe prognozy wzrostu PKB.
Co będzie napędzać polską gospodarkę? Deloitte ocenia, że wzrost gospodarczy będzie silnie związany z popularyzacją dostępu do internetu.
Ich gospodarka się skurczy. "Przez pesymizm" W tym roku czeska gospodarka skurczy się o pół procent, by w 2013 roku wzrosnąć o 1 procent - przewiduje rząd w Pradze.
bFfzkgJK
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)