Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wzrost PKB w Polsce. Rostowski liczy na 3 procent

0
Podziel się:

Minister finansów podkreślił też, że w tym roku rządowa prognoza najprawdopodobniej okaże się trafiona.

Wzrost PKB w Polsce. Rostowski liczy na 3 procent
(Reporter)

Jeśli nastąpi trwała poprawa w strefie euro, Polska może odnotować wzrost PKB na poziomie powyżej 3,0 procent w latach 2014-2015, wynika z wypowiedzi ministra finansów Jacka Rostowskiego. Minister podtrzymał też, że wzrost gospodarczy w tym roku wyniesie 2,5 proc. (wobec 4,3 proc. w ubiegłym roku).

Na zdjęciu minister finansów, Jacek Rostowski

_ - Wzrost przez następne kilkanaście miesięcy będzie zależał głównie od tego, co już się stało w strefie euro. Znaczącą poprawę w strefie euro będziemy mieć w latach 2014-2015. Polska na tym skorzysta, prawdopodobnie bardziej niż sama strefa euro _ - powiedział Rostowski w wywiadzie dla _ Dziennika Gazety Prawnej _.

Dzięki temu wzrost PKB Polski _ z pewnością _ przyspieszy, dodał. _ - Nie zdziwiłoby mnie, gdyby było to 3 proc. albo więcej. To, co się zmieniło w porównaniu z wcześniejszymi prognozami, to ich większe bezpieczeństwo. Dlatego jesteśmy bardziej pewni tego odbicia w latach 2014 2015 _ - powiedział minister.

Rostowski podkreślił też, że w tym roku rządowa prognoza najprawdopodobniej okaże trafiona. Rząd zakłada wzrost PKB w tym roku na poziomie 2,5 proc., natomiast w projekcie przyszłorocznego budżetu zapisano wzrost PKB o 2,2 proc. w 2013 roku.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)