Notowania

wzrost pkb w polsce
02.03.2012 10:14

Wzrost PKB w tym roku może być wyższy niż założono w budżecie

Początek roku również rozpoczyna się pozytywnie, co daje nadzieję na wzrost szybszy niż założono w budżecie na 2012 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stangot/Dreamstime)

Dane o PKB w IV kwartale 2011 r. oraz dane z początku 2012 r. dają nadzieję, że wzrost PKB w 2012 r. będzie wyższy, niż założono w budżecie na 2012 r., wynika z biuletynu Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.

_ - Wzrost gospodarczy w czwartym kwartale jest wyraźnie lepszy od oczekiwań sprzed kilku miesięcy, przede wszystkim na skutek bardzo wysokiego wzrostu inwestycji. Początek roku również rozpoczyna się pozytywnie, co daje nadzieję na wzrost szybszy niż założono w budżecie na 2012 rok _ - napisał członek Rady Gospodarczej Maciej Reluga w dzisiejszym biuletynie Rady.

_ - Jedynym niepokojącym elementem jest spowolnienie konsumpcji, wynikające z pogorszenia sytuacji na rynku pracy _ - zaznaczył ekonomista.

W czwartek GUS podał, że Produkt Krajowy Brutto wzrósł w IV kwartale 2011 roku o 4,3 proc. wobec oczekiwań rynkowych na poziomie 4,2 proc. i po wzroście w III kwartale 2011 roku o 4,2 proc. W budżecie na 2012 r. założono wzrost gospodarczy na poziomie 2,5 proc.

Czytaj o PKB w Polsce w Money.pl
Zobacz jak wielki bank wycenił Polskę Eksperci banku wskazali co zagraża naszej gospodarce.
Bardzo dobre dane na temat polskiej gospodarki GUS poinformował o poziomie PKB w końcówce ubiegłego roku. Zobacz co szczególnie miało wpływ na zmiany.
Rząd optymistycznie o PKB. Nie spodziewa się... Ministerstwo Gospodarki nie spodziewa się znacznego spowolnienia gospodarczego w tym roku.
Tagi: wzrost pkb w polsce, pkb, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz