Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Z projektu ustawy deregulacyjnej znikają kolejne ułatwienia

0
Podziel się:

Ze stu zmian opisywanych w założeniach do projektu ustawy deregulacyjnej, zostało zaledwie dwadzieścia.

Z projektu ustawy deregulacyjnej znikają kolejne ułatwienia
(Pryzmat/Dreamstime)

Z projektu ustawy deregulacyjnej znikają kolejne ułatwienia. Ze stu zmian opisywanych w założeniach do projektu ustawy o redukcji obowiązków dla przedsiębiorców i obywateli zostało zaledwie dwadzieścia.

Rząd mocno okroił listę barier administracyjnych, które miała znieść ustawa deregulacyjna. Po uzgodnieniach resortowych z projektu zniknął na przykład pomysł zmniejszenia liczby obowiązków związanych z przekazywaniem danych do GUS. Rada Ministrów zrezygnowała też z zastąpienia dokumentów papierowych przez elektroniczne. Nie poprowadzimy więc np. elektronicznej dokumentacji budowy - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _.

Gazeta dodaje, że z przyjętych rozwiązań można wymienić te dotyczące prawa pracy. Pracownicy będą mieć więcej czasu na wykorzystanie zaległego urlopu. Pracodawca zostanie zobowiązany do jego udzielenia do końca lipca, a nie jak obecnie do końca marca następnego roku kalendarzowego.

Firmy zostaną zwolnione z obowiązku przekazywania pracownikom co miesiąc informacji o należnych składkach na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Zdaniem ekspertów ta zmiana może utrudnić dostęp do świadczeń medycznych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t82373.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/rzad;wycofuje;sie;z;korzystnych;dla;firm;zmian,168,0,872616.html) Rząd wycofuje się z korzystnych dla firm zmian Z projektu tzw. drugiej ustawy deregulacyjnej zniknęła większość zapowiadanych ułatwień dla przedsiębiorców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t21338.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/rzad-obiecal-ulzyc-firmom-teraz-sie-wycofuje.html) Znikające obietnice. Tego nie zrobi rząd Z projektu zmian w ustawie deregulacyjnej zniknęła większość zapowiadanych ułatwień dla przedsiębiorców.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)