Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Z Ursusa do Warszawy znacznie szybciej

0
Podziel się:

Kolejarze zapowiadają, że przejazd pociągiem z nowo otwartego przystanku do centrum stolicy ma zająć około 20 minut.

Z Ursusa do Warszawy znacznie szybciej
(Cmelak770/CC/Wikipedia)

Od jutra mieszkańcy Ursusa będą mogli korzystać z nowego przystanku Ursus Niedźwiadek. Kolejarze zapowiadają, że przejazd pociągiem z nowo otwartego przystanku do centrum stolicy ma zająć około 20 minut.

_ Przystanek w Ursusie był jedną z najdłużej wyczekiwanych inwestycji, jeśli chodzi o infrastrukturę kolejową na terenie Mazowsza _ - przypomniała rzeczniczka Kolei Mazowieckich Donata Nowakowska. Jak wskazała, Ursus Niedźwiadek będzie przystankiem granicznym między pierwszą a drugą strefą biletową. _ Podróżni korzystający z przejazdu na trasie z Warszawy do Ursusa będą mogli korzystać z biletów ważnych tylko w pierwszej strefie biletowej _ - wskazała. Budowa przystanku, związana także z budową przejścia podziemnego i przebudową torów, kosztowała około 16 mln zł. Na osiedlu Ursus Niedźwiadek mieszka kilkanaście tysięcy osób.

Ursus Niedźwiadek to kolejny przystanek, który pozwoli na rozszerzenie oferty kolei w obsłudze aglomeracyjnego ruchu pasażerskiego w granicach stolicy. Kolejarze w 2008 r. oddali do eksploatacji przystanki na trasie ze stolicy do Radomia: Warszawa Aleje Jerozolimskie oraz Warszawa Żwirki i Wigury.

W 2012 r. zaczęło działać podziemne połączenie do stołecznego lotniska i nowa stacja Warszawa Lotnisko Chopina. Od czerwca br. pasażerowie korzystają natomiast z przystanku Warszawa Zacisze - Wilno, który powstał na linii kolejowej wybiegającej ze stacji Warszawa Wileńska w kierunku Wołomina i Tłuszcza.

Na 2015 r. kolejarze zapowiadają oddanie przystanku Warszawa Mokry Ług, który powstanie w ramach modernizacji trasy Warszawa Rembertów - Tłuszcz - Sadowne.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)