Notowania

sarajewo
28.10.2011 17:59

Zaatakowali ambasadę USA w Sarajewie

Napastnik ostrzeliwał amerykańską placówkę w Bośni i Hercegowinie. Doszło do wymiany ognia z policją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sidewalk flying/CC/Flickr)

Policyjny snajper zabił mężczyznę, który przez kilka minut strzelał do ambasady USA w Sarajewie z kałasznikowa. Drugiego z napastników, który został ranny, aresztowano - podało radio B-92. Rannych zostało dwóch policjantów.

Według niepotwierdzonych doniesień jeden z policjantów jest ranny w głowę, drugi w nogę - podał dziennik _ Dnevni avaz _, z którego redakcji widać teren wokół ambasady. Gazeta twierdzi, że napastników było trzech i wszyscy zostali unieszkodliwieni. Jeden z nich otrzymał postrzał w biodro.

Według dziennika mogą też być ranni ochroniarze. Pewne jest, że nikt z personelu ambasady nie doznał obrażeń - podkreśla.

Wstępne ustalenia wskazują, że napastnik chodził wokół ambasady przez kilka minut, strzelając od godz. 15.40, po czym doszło do wymiany ognia z policją. Według świadków napastnik miał czarną torbę. Istniała więc obawa, że mógł mieć ładunek wybuchowy - zaznacza B-92.

Świadkowie, na których powołuje się _ Dnevni avaz _, utrzymują, że zabity napastnik był wahabitą, wyznawcą ortodoksyjnej odmiany islamu. Podobno miał długą brodę i był ubrany jak Arab. Według innych mediów napastnik to Serb z Novego Pazaru.

Na miejsce zdarzenia przybyła jednostka specjalna policji.

Więcej o zamachach terrorystycznych czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t86359.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/departament;stanu;ostrzega;amerykanskich;podroznych,112,0,934512.html) Komu grożą kolejne zamachy w USA? Wczoraj władze USA poinformowały o udaremnieniu zamachu na saudyjskiego ambasadora Abdela al-Dżubeira. O planowanie ataku na ambasadę Arabii Saudyjskiej oskarżono dwóch mężczyzn.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t139787.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atakuja;amerykanow;dwa;zamachy,103,0,833127.html) Atakują Amerykanów. Dwa zamachy Dwóch obywateli amerykańskich zostało rannych w zamachu bombowym na dwa samochody należące do konsulatu USA w Peszawarze w zachodnim Pakistanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t99706.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;zamyka;ambasady;boi;sie;zamachow,122,0,772218.html) Izrael zamyka ambasady. Boi się zamachów Do incydentów dochodzi od niedzieli. Mogą być związane z trzecią rocznicą zabójstwa w Damaszku.
Tagi: sarajewo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz