Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zacznie się w prima aprilis, ale na serio

0
Podziel się:

1 kwietnia rozpocznie się powszechny spis ludności i mieszkań. GUS zbierze też informacje o bezdomnych.

Zacznie się w prima aprilis, ale na serio
(smuzew/CC/Flickr)
bFdKJLnp

Od 1 kwietnia rozpoczyna się powszechny spis ludności i mieszkań. Przygotowania do niego są już w końcowej fazie. Obecnie trwa tak zwany obchód przedspisowy.

_ - Rachmistrzowie wyruszyli z odpowiednimi urządzeniami w teren, żeby zweryfikować posiadane przez nas nieruchomości - _ mówi pełniący obowiązki prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, Janusz Witkowski.


POSŁUCHAJ JANUSZA WITKOWSKIEGO:

Będzie również stosowana metoda CATI czyli z wykorzystaniem telefonów. Od 8 kwietnia do o 30 czerwca ankieterzy będą telefonicznie zbierać odpowiedzi.

bFdKJLnr

W tych dniach ankieterzy będą też osobiście odwiedzać domy i zbierać informację do przenośnych urządzeń elektronicznych.

POSŁUCHAJ JANUSZA WITKOWSKIEGO:

Dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną i automatycznie szyfrowane przekazywane są do centralnej bazy danych. Z kolei informacje wynikowe będą podane w formie uniemożliwiającej identyfikację osób i adresów.

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2011, 15 i 16 kwietnia GUS zbierze także informacje o bezdomnych.

bFdKJLnx
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t93834.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/spis;powszechny;2011;zrob;to;przez;internet,184,0,752824.html) Spis powszechny 2011: Zrób to przez internet Za okłamanie rachmistrza grożą 2 lata więzienia. Po raz pierwszy możemy spisać się sami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t97414.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/byly;problemy;techniczne;ale;spis;powszechny;rusza,71,0,654407.html) Były problemy techniczne, ale spis powszechny rusza GUS szykuje się do wielkiego liczenia na wsi. Właściwy spis ruszy 1 września.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t34129.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wielkie;liczenie;polakow;ruszyl;probny;spis;ludnosci,122,0,605306.html) Wielkie liczenie Polaków: Ruszył próbny spis ludności Testy trwają w 16 gminach. W Polskę ankieterzy ruszą za rok.
bFdKJLnS
kraj
wiadomości
KOMENTARZE
(0)