Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Żądania Chin na kolejnym morzu. Tym razem...

0
Podziel się:

Tym razem chodzi o obszar na Morzu Południowochińskim, na którym znajdują się nie tylko bogate łowiska, ale również prawdopodobnie duże złoża gazu i ropy.

Żądania Chin na kolejnym morzu. Tym razem...
(imago stock&people/EAST NEWS)

Radykalizują się żądania Chin dotyczące praw do kontroli spornych terytoriów. Tym razem są wysuwane jednak nie wobec Japonii, a Filipin i Wietnamu.

Chińskie władze wprowadziły nowe regulacje, według których wietnamscy i filipińscy rybacy mają prosić Pekin o zgodę na połowy na spornych akwenach.Tym razem chodzi o obszar na Morzu Południowochińskim, na którym znajdują się nie tylko bogate łowiska, ale również prawdopodobnie duże złoża gazu i ropy.

Zgodnie z nowymi regulacjami, które weszły w życie w Chinach w tym miesiącu, zagraniczne jednostki muszą starać się o pozwolenia połowowe na znacznej części terytorium Morza Południowochińskiego. Nie zgadzają się z tym władze Wietnamu i Filipin, które także roszczą sobie prawa do spornych akwenów.

Filipińskie władze uważają, że nowe chińskie prawo narusza Konwencję Narodów Zjednoczonych o prawie morza, a także podpisane w 2002 roku regionalne porozumienie o zachowaniu status quo na Morzu Południowochińskim.

Dziś chińskie roszczenia skrytykowały także władze w Tokio, które z Pekinem toczą zaostrzający się spór o archipelag wysp na Morzu Wschodniochińskim.

Czytaj więcej w Money.pl
Japonia i Chiny zaostrzają spór. Chodzi o... Wszystko przez chińskie statki, które wpłynęły na wodach terytorialnych Japonii.
Chiny największą na świecie potęgą handlową W 2013 roku wymiana handlowa państwa środka, po raz pierwszy przekroczyła wartość 4 bln dolarów.
Prawie 100 milionów osób wyjechało z kraju W sumie 97 milionów chińskich turystów wyjechało w ubiegłym roku za granicę, co oznacza wzrost o 14 milionów w odniesieniu do roku 2012.
Strona "Guardiana" zablokowana w Chinach Powody zablokowania dostępu do "Guardiana" są niejasne - napisał dziennik na swojej stronie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)