Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zagrożenie terrorystyczne w USA. Narada u Obamy

0
Podziel się:

Przedstawiciele władz USA twierdzą, że organizatorem zamachu miałaby być Al-Kaida Półwyspu Arabskiego. Ostrzeżenie zbiega się w czasie z końcem Ramadanu.

Zagrożenie terrorystyczne w USA. Narada u Obamy
(AP/FOTOLINK/East News)

Spotkanie najważniejszych doradców prezydenta Obamy do spraw bezpieczeństwa. Sekretarz stanu John Kerry, sekretarz obrony Chuck Hagel, doradczyni do spraw bezpieczeństwa Susan Rice i inni omówili - jak czytamy w komunikacie Białego Domu - zagrożenia pochodzące z Półwyspu Arabskiego.

Ocenili obecną sytuację i zastanawiali się nad podjęciem kolejnych działań.
_ Prezydent regularnie otrzymywał informacje na temat wydarzeń z ostatniego tygodnia, dotyczące wszystkich aspektów potencjalnego zagrożenia i przedsięwziętych środków _ - napisano w komunikacie.

Przedwczoraj Stany Zjednoczone wydały głobalne ostrzeżenie o zagrożeniu terrorystyczny. W jego następstwie zamknęły nie tylko swoją ambasadę w stolicy Jemenu - Sanie, ale również 21 innych placówek dyplomatycznych w 17 krajach Bliskiego Wschodu i północnej Afryki.
Przedstawiciele władz USA mówią, że organizatorem potencjalnego zamachu miałaby być Al-Kaida Półwyspu Arabskiego i współpracujące z nią organizacje. Media zwracają uwagę, że ostrzeżenie zbiega się w czasie z końcem Ramadanu.

W alercie wystosowanym przez skupiający 190 krajów świata Interpol jest mowa o zagrożeniu atakami terrorystycznymi na Bliskim Wschodzie i północnej Afryce do końca sierpnia. Interpol apeluje o zachowanie szczególnej czujności i przypomina, że w ostatnim czasie z więzień w Libii, Iraku i Pakistanie uciekły setki osób podejrzanych o działalność terrorystyczną, w tym członków Al-Kaidy.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykańskie drony znów zabijają Atak wymierzony był w dwa pojazdy, którymi poruszali się najpewniej członkowie Al-Kaidy w prowincji Abjan.
Atak dronu w Pakistanie. 17 osób nie żyje Dwa pociski rakietowe spadły na dom niedaleko targowiska w Miranszah, głównym mieście Północnego Waziristanu. Obszar ten uważany jest za bastion talibów i innych grup islamistycznych powiązanych z Al-Kaidą.
Amerykańskie drony znów polują na ludzi Zabicie to domniemani bojownicy Al-Kaidy. Zginęli na południowym zachodzie Jemenu w dwóch atakach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)