Handel w niedziele w placówkach handlowych zakazany

Zgodnie z projektem ustawy, siódmego dnia tygodnia zakazany ma być nie tylko handel, ale też inne czynności sprzedażowe w niedziele. Chodzi tu o logistykę, magazynowanie, przeładunki i dystrybucję.

Zakaz obowiązywać miałby każdego tygodnia od godziny 6.00 w niedzielę do godziny 6.00 dnia następnego.

Dodatkowe ograniczenia czasu pracy projektodawcy ustawy proponują w wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę. Zakupy w te dni zrobić będzie można jedynie do godziny 14.00.

Przepisy miałyby objąć zatrudnionych na stałe, w formie outsourcingu pracowniczego oraz pracowników tymczasowych. Zakaz objąć ma również franczyzobiorców oraz przedsiębiorców prowadzących działalność w oparciu o umowę agencji. Podporządkować się mu mieliby także przedsiębiorcy prowadzący handel obwoźny i obnośny.

Sporo zakazów, jednak autorzy zostawili wiele wyjątków.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Zygmunt
2017-06-07 19:10
Niepojętym jest dlaczego jakakolwiek grupa zawodowa miałby być uprzywilejowania w zakresie pracy w niedzielę. Niezrozumiała i nielogiczna decyzja o wyłącznie handlu w tym jakimkolwiek dniu tygodnia jest skrajnie niesprawiedliwe i daje ogromny cios etyczno-moralny wobec pozostałych zawodów. Proszę mi wyjaśnić dlaczego w myśl takich uchwał żołnierz pełni służbę całą dobę, dlaczego pielęgniarka, policjant, kardiochirurg, elita rządząca, artysta, kucharz, ratownik górski i dziesiątki podobnych nie są objęci takim luksusem? To nawet kościół pracuje w niedzielę! Jakim prawem Ci jedyni, wybrani mają ustawowo mieć wolne? Dla mnie to skandaliczne wyróżnienie. Dlaczego tak ważkiej i kontrowersyjnej kwestii nie poddają referendum? Przecież rząd szczyci się oddaniem władzy suwerenowi i większą kontrolą społeczeństwa. Obawiam się, że po prostu doskonale sobie zdają sprawę, że nie wygrają tego referendum. Uważam, że na siłę chcą przeforsować swój pozbawiony empatii i szacunku projekt w imię sobie tylko znanych pobudek a nie wykluczone, że i profitów. Głosowałem na Prawo i Sprawiedliwość ale takim niegodnym i nieuczciwym zachowaniem podważają swój autorytet oraz zaufanie i wiarę w czystość intencji. Proszę bardzo; albo referendum albo wolna niedziela dla wszystkich. I to jest uczciwe oraz jedynie słuszne.
kasia
2017-05-08 19:40
Tak popieram zakaz handlu w niedziele
mam gdzieś politykę i proponuję to innym
rzadzący
2017-04-04 14:24
A to rząd pokazał Solidarności figę z makiem. I teraz sami też się wycofują z pierwotnych założeń. No ładnie tam się musieli zagotować
Pokaż wszystkie komentarze (420)