Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakaz lotów do Tel Awiwu. Amerykański Federalny Zarząd Lotnictwa zniósł

0
Podziel się:

Zakaz lotów do i z Izraela wywołał krytykę zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w państwie żydowskim, którego władze utrzymywały, że nie ma groźby ostrzału rakietowego ze Strefy Gazy.

Zakaz lotów do Tel Awiwu. Amerykański Federalny Zarząd Lotnictwa zniósł
(PAP/EPA)
bESwqgmt

Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA) zniósł wczoraj nałożony dzień wcześniej na amerykańskie linie lotnicze zakaz obsługi połączeń z lotniskiem Ben Guriona w Tel Awiwie. Ostrzegł jednocześnie, że w związku z konfliktem w Strefie Gazy sytuacja jest _ bardzo płynna _.

_ Przed podjęciem decyzji FAA współpracował z amerykańskimi władzami, żeby ocenić stan bezpieczeństwa w Izraelu i uważnie zapoznał się zarówno z nowymi informacjami, jak i krokami podejmowanymi przez izraelski rząd w celu ograniczenia potencjalnego zagrożenia dla lotnictwa cywilnego _ - napisano w oświadczeniu FAA.

Amerykański Federalny Zarząd Lotnictwa będzie _ bacznie przyglądał się bardzo płynnej sytuacji wokół lotniska Ben Guriona i podejmie dodatkowe działania, jeśli będą konieczne _ - dodano w komunikacie.

bESwqgmv

FAA zabronił przedwczoraj samolotom amerykańskich linii lotniczych obsługi połączeń z Izraelem przez co najmniej 24 godziny, ponieważ w okolicach międzynarodowego lotniska Ben Guriona w Tel Awiwie spadła rakieta.

Zakaz lotów do i z Izraela wywołał krytykę zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w państwie żydowskim, którego władze utrzymywały, że nie ma groźby ostrzału rakietowego ze Strefy Gazy - zauważa BBC.

Departament Stanu USA wskazał wczoraj, że radykalna organizacja palestyńska Hamas, która kontroluje Strefę Gazy, posiada pociski rakietowe, które mogą uderzyć w lotnisko Ben Guriona, choć precyzja tych pocisków pozostaje ograniczona.

Ze względów bezpieczeństwa loty do i z Izraela odwołały wczoraj również francuskie linie Air France i niemiecka Lufthansa. W przypadku Lufthansy wstrzymanie lotów obowiązuje do czwartku wieczorem, a w przypadku Air France - do odwołania. Lufthansa poinformowała, że jej decyzja dotyczy także filii - Germanwings, Austrian Airlines, Swiss i Brussels Airlines.

bESwqgmB
Czytaj więcej w Money.pl
Już 700 ofiar żydowskiej ofensywy Według ONZ, większość zabitych po stronie palestyńskiej to cywile. Liczbę rannych szacuje się na tysiące, a uchodźców na ponad 100 tysięcy.
Przez konflikt w Izraelu LOT odwołuje rejsy Polskie linie lotnicze do poniedziałku zawieszają połączenia na trasie Warszawa - Tel Awiw - poinformowała rzeczniczka spółki.
Loty na Ukrainę można przełożyć. Jak? Zmiana dotyczy biletów zakupionych przed 17 lipca.
bESwqgmW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)