Notowania

palenie
23.09.2012 15:29

Zakaz palenia. Szwajcaria głosuje

Szwajcarzy głosują dziś nad propozycją całkowitego zakazu palenia w zamkniętych miejscach publicznych. Sondaże wskazują, że projekt zostanie odrzucony.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pewne restrykcje wprowadzono już dwa lata temu, by chronić ludzi przed paleniem biernym. Były one jednak stosunkowo łagodne: w wielu publicznych miejscach - w hotelach, restauracjach czy barach wydzielono palarnie. Naciskały na to firmy kateringowe i tytoniowe.

Zdaniem zwolenników tych pierwszych ograniczeń, były one skuteczne - spadła na przykład liczba zawałów serca. Ale według ostatnich sondaży, ponad połowa Szwajcarów zamierzała głosować przeciwko nowym, bardziej drastycznym restrykcjom.

Obserwatorzy podkreślają, że mieszkańcy Szwajcarii zabierają się za problem biernego palenia znacznie później niż sąsiedzi z Włoch, Francji czy Niemiec.

Czytaj więcej w Money.pl
Opodatkują papierosy-samoróbki? Jest plan Trwają rozmowy z ministerstwem rolnictwa i rozwoju wsi nad formą nadzoru nad plantatorami tytoniu.
Tylko 7 tys. sklepów z tytoniem na cały kraj Węgierscy deputowani zatwierdzili nowelizację ustawy o sprzedaży wyrobów tytoniowych.
W Europie może być jak w Australii. Zakażą... Komisja Europejska jesienią powinna przedstawić propozycję rewizji dyrektywy o produktach tytoniowych.
Tagi: palenie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz