Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakaz sprzedaży wody w małych butelkach - na razie w Concord

0
Podziel się:

Osoby przyłapane po raz pierwszy na łamaniu zakazu sprzedaży, nie zostaną ukarane. Jeśli jednak występek powtórzy się, grozić im będzie grzywna 25 dolarów.

Zakaz sprzedaży wody w małych butelkach - na razie w Concord

Miasto Concord w amerykańskim stanie Massachusetts zakazało od 1 stycznia sprzedaży wody w butelkach o pojemności poniżej litra. Zakaz poprzedziła trzyletnia kampania na rzecz ograniczenia ilości odpadów i zachęcająca do używania wody z kranu.

Osoby łamiące zakaz sprzedaży, a przyłapane po raz pierwszy, nie zostaną ukarane. Jeśli jednak _ występek _ powtórzy się, grozić będzie grzywna 25 dolarów, a za każdym następnym razem - już 50 dolarów. W 18-tysięcznym mieście nie wprowadzono ograniczeń w sprzedaży innych napojów w małych butelkach.

Według ekologów Amerykanie każdego roku wypijają 50 miliardów małych butelek wody. Jej producenci przekonują, że małe butelki z wodą to niezbędny atrybut ludzi nowoczesnych, którzy prowadzą zdrowy tryb życia. Natomiast niektórzy mieszkańcy Concord mówią, że zakaz w ogóle nie ma sensu, bo wystarczy odjechać kawałek od miasta, aby kupić małe butelki z wodą w sąsiednich miejscowościach.

Stojąca na czele antybutelkowej kampanii w Concord Jean Hill tłumaczyła, że ogromny wpływ miał na nią jej wnuk, który opowiedział jej o wielkiej sztucznej wyspie, utworzonej z plastikowych odpadów i dryfującej po Oceanie Spokojnym.

W 2009 roku australijskie miasto Bundanoon całkowicie zakazało sprzedaży wody butelkowanej.

Czytaj więcej w Money.pl
Firmy ostrzegają. Może upaść 2 tys. z nich W przyszłym roku zapłacimy więcej za śmieci - oceniają przedstawiciele prywatnych firm wywożących odpady.
Nowe opłaty za śmieci. Sprawdź, czego powinieneś się bać Rozliczanie od metrażu mieszkania, od liczby osób albo od zużytej wody? Co najbardziej uderzy po kieszeni?
Toyota chce usuwać wraki aut w Rosji Japoński koncern chce wybudować zakład recyklingu aut pod Moskwą.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)