Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakupy w Polsce hitem wśród Litwinów. Wydają około 47 mln zł

0
Podziel się

Litwini miesięcznie na zakupy w Polsce wydają około 40 mln litów, czyli około 47 mln zł.

Zakupy w Polsce hitem wśród Litwinów. Wydają około 47 mln zł
(crewcut/iStockphoto)
bDyCZfKd

Litwini miesięcznie na zakupy w Polsce wydają około 40 mln litów (około 47 mln zł), a przed początkiem roku szkolnego zainteresowanie turystyką zakupową zwiększyło się - pisze w wtorek dziennik _ Lietuvos Rytas _. Zakupy w Polsce robi 12 proc. Litwinów.

Gazeta odnotowuje, że coraz więcej litewskich spółek przewozowych oferuje usługę dowozu na zakupy do Suwałk, Augustowa czy Białegostoku. - _ Bywalcy na tym rynku nie boją się jednak konkurencji _ - pisze _ Lietuvos Rytas _, gdyż _ do Polski śpieszą już nie tylko mieszkańcy przygranicznego Mariampola, ale też Kowna, Taurogów, mieszkańcy rejonu wileńskiego, a nawet Kłajpedy _.

Dziennik cytuje wyniki tegorocznego sondażu instytutu opinii społecznej _ Rait _, z których wynika, że zakupów w Polsce dokonuje 12 proc. mieszkańców Litwy. Każdy w ciągu jednego pobytu wydaje średnio po 442 lity (520 złotych). Każdego dnia Litwini w Polsce zostawiają około 1,5 mln litów (blisko 2 mln złotych).

bDyCZfKf

Według kierowców, którzy dowożą zainteresowanych na zakupy, w Polsce wszystko jest tańsze o około 17 proc. W ciągu jednej wizyty zaoszczędza się co najmniej około 150 litów (ok. 176 złotych).

bDyCZfKG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)